Staré Město 0:1 FC Vratimov

Sestava: Juras – Jašek, Harbáček, Michalčák, Kašuba – Uherčík (81. Stuchlík), Macák, Pešek R. – Brezula (67. Tříska A.), Trmal (85. Racko), Ledvina (46. Osvěčík M.)

Branky: 90. M. Osvěčík

Hodnocení trenéra Racka:

Utkání ve Starém Městě jsme začali aktivně, drželi jsme balon a snažili se o kombinaci. Nevydrželo nám to však moc dlouho a po několika minutách jsme se nepochopitelně přizpůsobili hře domácích. Vypracovali jsme si několik šancí po dlouhých autech, kterých jsme měli opravdu hodně a vycházeli nám. V první půli jsme měli jednu dobrou šanci a domácí jsme do ničeho nepustili. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Domácí neměli jedinou gólovou šanci, ale my bohužel také ne. Všechno směřovalo k zasloužené remíze, ale v 90. minutě Radim Pešek prodloužil dlouhý balon na Aleše Třísku, který ho následně přiťukl opět hlavou před prázdnou branku Matyáši Osvěčíkovi, a ten už neměl žádný problém s jeho následným uklizením do brány, a tak mohla vypuknout obrovská radost v našem týmu.

Utkání se mi hodnotí velice těžko. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Domácí ještě nevyhráli, ale všechny zápasy prohráli těsně, a navíc v posledních 5 minutách. Proto jsme kluky nabádali, že musíme hrát trpělivě až do konce, že nějaká šance přijde. Jen jsme nepočítali s tím, že se přizpůsobíme domácím, kteří jen nakopávali míče a většina z nich hrála skoro v chůzi. S tím jsem nebyl vůbec spokojený. Nakonec jsme se prosadili v poslední minutě. Utkání by spíše slušela remíza, ale jestli měl někdo vyhrát, určitě jsme si to zasloužili my. Kluky musím pochválit, že se snažili vyhrát až do konce. Teď nás, ale čekají těžší zápasy a my musíme hrát lépe.