FC Vratimov 2:2 Smilovice

Sestava: Juras – Jašek, Michalčák, Harbáček, Kašuba – Osvěčík, Macák, Pešek – Ledvina, Bandy, Brezula

Branky: 42. Macák, 86. Michalčák

Se Smilovicemi přišla na úvod soutěže remíza.

První utkaní soutěže, a zároveň první oficiální utkání pod novým trenérským duem skončilo dělbou bodu. Za krásného letního počasí odehráli mužstva celkem svižné utkaní, ve kterém naši kluci předváděli hru z přípravy. Drženi míče, fotbalovost, ale špatná finální fáze, a hlavně, jako již šlo vidět v přípravě, největší problém nám dělala hra v obraně. Jak to tak bývá, po úvodních deseti minutách se dostal soupeř na naši polovinu a po několika nejistých zákrocích našeho golmana nám vstřelil gol. Poté jsme opět převzali iniciativu, ale bohužel jsme branku trefili jen jednou, a to na konci poločasu hezkou střelou Jakuba Macáka která s teči soupeře skončila v šibenici. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve své hře, jenže po naší další chybě v zadních řadách si soupeř opět vzal jednobrankové vedení. Standartní situace, nikým nehlídaný hráč soupeře, a to nemohlo dopadnout jinak než gólem v naší sítí. Kluci však bojovali a v závěru dokázali soupeře přitlačit natolik, že se jim povedlo vyrovnat na konečných 2:2, když se po skrumáži v šestnáctce prosadil nově zvolený kapitán mužstva Petr Michalčák.

Je třeba uznat kvalitu soupeře, který konsolidovaně bránil a čekal na své šance. Našim hráčům děkujeme za bojovnost a předvedenou hru a věříme, že se budou jen zlepšovat. Příští zapas odehrajeme v neděli 19.8. v Albrechticích a doufáme, že se budeme prezentovat útočným fotbalem, který nám přinese body.

Hodnocení trenéra F. Racka:

Nastoupili jsme proti soupeři, který loni postoupil. Hraje kombinační fotbal a mají hodně dobrých individualit. Přesto jsme od začátku diktovali tempo hry a drželi soupeře na jeho polovině. Smilovice spoléhali na rychlé brejky, po jednom z nich zahrávali roh, kde jsme si nepohlídali odražený míč a prohrávali tak 0:1. Soupeře jsme dál tlačili, ale před brankou soupeře jsme byli bezzubí. Až těsně před poločasem se ujala tečovaná střela Macáka 1:1. Druhý poločas jsme začali opět aktivně a drželi míč, jenže k brance jsme měli pořád daleko. Potom přišel úsek hry, kdy jsme vypadli z tempa a soupeř nás potrestal z rohu, kdy jsme nechali soupeře hlavičkovat úplně samotného 1:2. Na posledních pár minut jsme hráli na riziko a poslali na hrot Michalčáka, který se těsně před koncem trefil na konečných 2:2.

První domácí utkání jsme chtěli samozřejmě vyhrát, což se bohužel nepovedlo, ale stál proti nám kvalitní soupeř. Musíme se zaměřit na obranné standartní situace a finální fázi. Věřím, že kluci se budou každým tréninkem zlepšovat. Naopak jsem spokojený s kondicí týmu, v závěrech obou poločasů jsme dokázali skórovat. To znamená, že jsme v závěru dokázali soupeře tlačit a přehrávat. Do Albrechtic pojedeme v neděli určitě vyhrát.