Z Dolních Datyň vezeme další důležité tři body!

TJ DOLNÍ DATYNĚ – FC VRATIMOV 1:3 (0:0)

SESTAVA: Muller – Brezula, Bajzath, Murín, Indra (80. Trmal) – Benc (72. Slota), Duda, Zbavitel, Ferenc – Roháček – Teplý

BRANKY: 58. Cileček – 55. Ferenc, 67. Teplý, 90. Roháček

KOMENTÁŘ TRENÉRA: Od utkání v Datyních jsme nečekali nic jednoduchého, a to se nám i potvrdilo. Věděli jsme, že domácí mají docela malé a nerovné hřiště, což není ideální pro naši hru, navíc mají tým poskládaný na standardní situace, kdy většina jejich hráčů je hodně vysoká, a díky tomu si mnohokrát dokáží pomoct a zvládnout nerozhodná utkání. V utkání se to potvrdilo, když nás nejvíc trápili po standardkách a dlouhých autech, avšak naši kluci si to až na jeden případ dokázali pohlídat a poprat se s tím, za což bych je chtěl pochválit i vzhledem k tomu výškovému deficitu. První poločas byl celkově vyrovnaný, oba týmy měly pár šancí, které nedokázaly využít, a tak z toho byla poměrně zasloužená bezbranková remíza. Na začátku druhého poločasu se nám podařilo vstřelit branku a dostali se do vedení, což nám trošku uškodilo, protože jsme se začali zbytečně zatahovat, nedokázali vepředu podržet míč, a nebo jsme ho tam dokonce ani nedokázali poslat, čímž jsme se dostali pod tlak a nechali domácí srovnat. Po vyrovnání skóre jsme se však rychle vzchopili a po deseti minutách jsme vrátili vedení na naší stranu, avšak i po tomto gólu následoval stejný scénář a my se ocitli pod tlakem, který jsme ale tentokrát dokázali ustát a ubránit a v samotném závěru ještě zvýšit na konečných 1:3. Domácí Datyně nám v utkání hodně zatápěli a musím uznat, že je to pro ně dost smolná prohra, a naopak pro nás hodně důležité, avšak dnes spíš vydřené než uhrané, tři body. My si díky této výhře, ale i zaváhání Petřvaldu v Pusté Polomi, můžeme již příští víkend v domácím utkání s Vřesinou zajistit celkové druhé místo v soutěži a splnit tak náš cíl.