SK Beskyd Čeladná 1:2 FC Vratimov

Sestava: Juras – Jašek, Michalčák, Pohludka, Stuchlík – Dawid (86. Gašman), J. Pešek, Osvěčík, R. Pešek – Racko (72. Žižka) – Bandy (90. D. Pešek)

Branky: 7. R. Pešek, 73. Bandy

Z horké půdy Čeladné vezeme důležité tři body!

Dnes jsme doslova vyválčili výhru na Čeladné a posunuli se tak v tabulce o dvě místa. Utkaní se odehrálo v krásnem prostředí beskydských hor za ideálního počasí. Oba celky se chtěly po čas celého utkání prezentovat útočnou hrou, ze které bylo zřejmé, že se bude jednat o zajímavý zápas. Postupem času naši kluci přitlačili na důrazu a po několika náznacích se do první jisté šance dostal Jirka Pešek, který běžel sám na domácího gólmana, ale míč napálil pouze do něj. Chvíli na to se už Vratimov mohl z branky radovat, ke střele ve vápně se dostal Marek Dawid, který poslal míč do tyče, od které se odrazil k nehlídanému kapitánovi Radimu Peškovi, který s následnou dorážkou neměl sebemenší problémy a poslal tak hosty do vedení. Po naší brance začali hrozit také domácí borci, kteří převzali kontrolu nad míčem a snažili se dobýt Jurasovu branku. Netrvalo to dlouho a domácí Martin Váňa z dorážky vyrovnal a stanovil tak poločasový stav 1:1.

Vyrovnávací branka však naše borce nezlomila a ve druhém dějství navázali na bojovný výkon z poločasu prvního. Především díky velkému důrazu dokázali Vratimovští hned několikrát dostat Čeladnou pod tlak a dostat se tak do nebezpečných situací. Hned dvě z nich si připsal opět Jirka Pešek, který však svá sóla nedokázal přesně zakončit. Chvíli na to na něj navázal také Bandy, který se však ke své střele na poslední chvíli ani nedostal. V této fázi utkaní jsme měli více ze hry a věřili jsme, že vítěznou branku vstřelíme právě my. V 73. minutě jsme se nakonec dočkali, po skrumáži ve vápně domácích se dokázal uvolnit Bandy, který ranou na zadní tyč poslal Vratimov podruhé v zápase do vedení. Hráči Čeladné však své zbraně neskládali a snažili se o vyrovnání až do samotného konce, toho se jim nakonec dosáhnout nepodařilo, a tak mohli naši kluci slavit nečekané, avšak zasloužené vítězství. Je třeba zdůraznit, že dnešní vítězství stálo mnoho sil, a proto patří klukům velký dík za předvedenou hru. Doufejme jen, že všichni své šrámy do soboty vyléčí a zase budou schopni bojovat o další body potřebné k záchraně.

Zvláštní poděkováni patří všem našim fanouškům, kteří nás přijeli na Čeladnou podpořit, a zejména ve druhém poločase vytvořili našim hráčům doslova domácí prostředí. Kluci za tuto podporu moc děkují a sami mohli poznat, že když na hřišti nechají vše, dostane se jim odměny jak v podobě 3 bodů, tak pochvaly od fanoušků. Všem děkujeme za víru a věrnost barvám Vratimova. Již v sobotu nás čeká domácí utkání se Starou Bělou, které máme za podzimní utkání co vracet. Všechny příznivce tímto zveme na sobotu v 16:30.