V prvních dvou dílech naší rubriky vzpomínek jsme se soustředili především na úspěšné domácí mužstva, v tomto povídaní se však přesuneme trochu dále, a to do Argentiny, kde se zaměříme pouze na jednoho jednotlivce a ne ledajakého, konkrétně si zavzpomínáme na nedávno zesnulého Diega Maradonu, jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob, který svým pojetím hry a talentem, dokázal sjednotit, avšak i rozdělit diváky po celém světě, jako tomu bylo například při semifinále Mistrovství světa 1990 v zápase s Itálií, který se odehrál na stadionu v Neapoli, čili v městě, kde Maradona strávil své nejlepší fotbalové roky, a kde se stal legendou a miláčkem celé Neapole, a právě proto jsme při vzájemném utkání Argentiny s Itálií mohli vidět, že i někteří Italové přáli postup právě Maradonovi. Nakonec to byla právě Argentina, která se radovala z vítězství  na penalty a následného postupu do finále, i zásluhou právě Maradony, který byl při pokutových kopech neomylný.

Co se týče jeho fotbalové kariery jako takové, nemá smysl zde vypisovat jeho fotbalový či osobní životopis, jelikož si ho každý může dohledat kdekoliv na internetu. Můžeme si tak připomenout alespoň pár jeho fotbalových úspěchů, Maradona za svůj život dokázal vyhrát dvě Mistrovství světa, a to hned za sebou v letech 1982 a 1986, dvakrát dokázal vyhrát s Neapolí i italskou ligu, která byla koncem 80. let považována za tu vůbec nejlepší na světě, několikrát dokázal vyhrát i národní pohár, ať už s Barcelonou ve Španělsku, či s Neapolí v Itálii, v roce 2000 pak dokonce obsadil 2. místo v anketě FIFA o nejlepšího fotbalistu století hned za Pelém.

Nejlepší vzpomínkou na Maradonu však přesto zůstávají videozáznamy z dob, kdy se proháněl po trávnících, proto níže přikládáme pár videí.

 

 

I takto může vypadat rozcvička před důležitým zápasem, odkaz zde: Předzápasová rozcvička Diega Maradony

Sestřih nejlepších fotbalových momentů Diega Maradony, odkaz zde: Sestřih nejlepších momentů

Posledně jsme přiložili jako tip odkaz na seriál Totální sezóna, dnes přikládáme odkaz na trailer z životopisného filmu Diego Maradona z roku 2019, který bude například volně dostupný od 29. března na české verzi streamovací platformy Netflix.