SC Smilovice : FC Vratimov 2:3 (1:0)

Branky: 29. Baron, 83. Ciencala – 68. Bandy, 70. a 82. Svěnčík

Sestava: Štromp – Jašek, Michalčák, Harbáček, Stuchlík (61. Macák) – Pešek, Osvěčík V. – Bandy (90. Tříska), Trmal (78. Hrdý), Brezula (87. Osvěčík M.), Svěnčík

Hodnocení trenéra Peška:

V prvních minutách zápasu jsme působili nervozním dojmem. Chvíli nám trvalo, než jsme se dostali zápasu a hlavně ve středu pole jsme často propadali. Přesto jsme byli týmem, který byl nebezpečnější. Často jsme se dostávali do nebezpečných pozic, bohužel jsme buď trefovali domácího gólmana nebo nám chyběl větší důraz v pokutovém území. Jak již to bývá zvykem, tak po našich neproměněných šancích šel do vedení po rychlém protiútoku soupeř.

O poločasové přestávce jsme se zklidnili, řekli jsme si, že musíme být trpěliví a góly přijdou.

Druhý poločas jsme začali aktivně, neproměnili jsme dvě velké šance. Okolo 60 minuty jsme změnili rozestavení a chvíli na to, Robin Bandy hlavou vyrovnal. O dvě minuty později, bylo ještě veseleji. Marek Svěnčík, který byl celý zápas hodně aktivní a nebezpečný, se konečně trefil a poslal nás do vedení. Domácí byli nebezpeční hlavně ze standardních situaci a po jedné z nich dokonce nastřelili břevno. Jeden z domácích hráčů, 15 minut před koncem neudržel nervy a po sérii nadávek rozhodčímu, byl vyloučen. Přesilovku využil opět Svěnčík, který těžil z důrazu Bandyho. Závěr utkání jsme si zkomplikovali, když domácí po dohrané standardní situaci snížili, naštěstí jsme si již zbytek zápasu pohlídali.

První zápasy bývají hodně nevyzpytatelné. Odehráli jsme velmi těžké utkání. Domácí nám nedali ani metr hřiště zadarmo. Velmi si cením, že jsme neztratili hlavu a dokázali zápas otočit.

V následujícím domácím utkání, uděláme všechno proto, abychom tohle vítězství potvrdili

Hodnocení hráčů: Celé jaro pro Vás budeme přinášet hodnocení utkání od samotných hráčů. Tentokrát jsme vybrali autora dvou branek Marka Svěnčíka.

Marek: Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a už po několika minutách jsem si vytvořili pár nadějných šancí. Já sám jsem mohl skórovat hned dvakrát, ale tentokrát jsem selhal. Bohužel, jak už to ve fotbale bývá, pravidlo ,,nedáš ,dostaneš” se potvrdilo v praxi a do kabin jsme šli za stavu 0:1. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát pořad aktivně a trpělivě. Do druhé půle jsme tedy nastoupili s odhodláním zápas otočit a dokráčet si tak pro důležité 3 body z prvního jarního zápasu. Aktivní hru a držení míče na polovině soupeře jsme přetavili hned ve 3 góly během 12 minut, bohužel závěr utkání jsme si trochu zkomplikovali, ale i trochu se štěstím si ho už pohlídali.

Chtěl bych na závěr všem klukům poděkovat za bojovný výkon, kdy jsme se rvali o každý metr na hřišti! Taky to je podle mě nejlepší pozvánka na příští víkend, kdy doma přivítáme Albrechtice v sobotu od 15:30. Všechny vás tímto zvu a slibuji, že se budeme rvát o další 3 body.