Vratimovští fotbalisté přišli o výhru s Havířovem až v samotném závěru

FC Vratimov – MFK Havířov 2:2 (1:1)

Branky: 40. Duda, 46. Chlopek – 17. a 90. Kobza

ČK: 49. Střalka – 57. Jež

Vratimov: Střalka – Brezula, Schmutz, Bajzath, Kavan – Chlopek (81. Barták), Klejnot, Duda (67. Máša), Wojatschke (53. Müller) , Šeba (81. Novotný) – Trmal

Havířov: Prokel – Večeřa, Michalčák (70. Zaremba), Remiáš – Jež, Holzer, Kundrátek, Wojnar, Bewene – Kobza, Heller

Hodnocení trenéra: Utkání s Havířovem přilákalo hodně diváků na tribunu a o to lepší zážitek to pro všechny byl. Já sám jsem klukům od začátku týden říkal, že máme na to, abychom Havířov porazili a nakonec jsme tomu byli hodně blízko.

První poločas jsme začali velmi dobře. Byli jsme aktivní, čímž jsme soupeře zaskočili a vypracovali jsme si zajímavé situace, které jsme měli vyřešit lépe. Celé to vyvrcholilo penaltou, kterou jsme bohužel neproměnili, ale to je fotbal a stává se to. Neproměněná penalta nás trochu utlumila a soupeře naopak nakopla. Havířov začal prokazovat kvalitu, diktoval tempo hry a ujal se vedení.

Jsem rád, že kluci zvládli reagovat na obtížné situace v utkání. Prvně když jsme dostali gól a poté i když jsme šli po červené kartě do deseti. Po obdržené brance jsme se zpátky nakopli a zvládli jsme cele utkání otočit. Vypadalo to, že jsme na koni a zároveň jsme předváděli dobrý fotbal. O chvíli později však přišla červená karta a v ten moment jsme věděli, že cesta za vítězstvím bude ještě hodně složitá. Soupeř sice po chvíli dostal také červenou kartu, ale po zbytek utkání byl lepší a aktivnější. My jsme se zatáhli do hlubokého bloku, ve kterém jsme chtěli utkání ubránit. Nakonec jsme však nedokázali pohlídat jednu situaci v samotném závěru a utkání tak dospělo do remízového konce.