FC Vratimov – Jistebník 5:1 (2:1)

Sestava: Czedron – Stuchlík, Hrdý, Babič, Piskoř – Tříska (46. Osvěčík M.), Osvěčík V., Tomšů (70. Staník), Pešek – Ledvina, Michalčák

Branky: 15. Michalčák, 34. Tomšů, 59. Osvěčík M., 85. Pešek, 89. Osvěčík V.

Hodnocení trenéra Racka:

Dneska nás rozhodně nečekal lehký soupeř, Jistebník má starší zkušený tým a na jaře jsme s nimi pouze remizovali, takže jsme jim měli co vracet. Navíc od rána pršelo, a terén byl tak hodně těžký. Do utkání jsme nevstoupili dobře, málo jsme běhali, tím pádem byli všude pozdě a nevytvořili jsme si takový tlak, jaký jsme chtěli. Nakonec jsme se ale v 15. minutě dostali do vedení, když jsme důrazně dohráli standardní situaci – Michalčák 1:0. Ani gól nám však nepomohl k zlepšenému výkonu a o 10 minut později jsme inkasovali velmi laciný gól. Nedokázali jsme odkopnout několikrát míč z naší šestnáctky, až to hosté potrestali – 1:1. Nakonec jsme do poločasu ještě strhli vedení na svou stranu, když hosté reklamovali ofsajd, skóroval Tomšů svým premiérovým golem ve Vratimově do odkryté branky – 2:1. O poločase jsme si trošku důrazněji řekli, že takhle to dál nejde, že musíme více běhat a být agresivnější v dostupování hráčů, to se nám dařilo a druhý poločas už byl v naši režii, nejprve nás v 59. minutěuklidnil gól M. Osvěčíka, a poté jsme utkání definitivně zlomili na naší stranu, když Czedron výborně vychytal hostujícího hráče na brankové čáře a z protiútoku skóroval Pešek. Golovou tečku na závěr si pak připsal ještě V. Osvěčík a stanovil tak konečné skóre na 5:1.

I když výsledek vypadá jednoznačně, utkání určitě nebylo tak jednoduché, a to protože nám nevyšel první poločas podle představ. Příští týden budeme muset makat od první minuty. Lutyně je sice poslední s jedním bodem, ale určitě už budou chtít vyhrát a nechají na hřišti všechno. V tom se jim budeme muset vyrovnat a navíc přidat fotbalovou kvalitu.