Po povedené sezóně 2022/23, ve které se naše A mužstvo umístilo na konečném druhém místě v tabulce Krajského přeboru, se vedení klubu po dlouhé rozvaze rozhodlo využít své právo na postup do vyšší soutěže a v novém ročníku tak bude Vratimov nastupovat v Divizi F. Jedná se tak již o druhý postup v řadě, kdy klub nejprve postupoval z 1. A Třídy a nyní hned ve své první sezóně v kraji tento úspěch zopakoval a opět společně s vítěznými Řepištěmi postoupil. V novém ročníku se v moravských divizích po delší odmlce opět objeví 16 týmu v každé skupině, což byl hlavní důvod toho, proč se letos v krajských přeborech postupovalo i z druhých míst. My se tak v novém ročníku můžeme těšit například na souboje s již tradičními účastníky jako MFK Havířov, SFC Opava B či FK Bospor Bohumín.

Stejně jako v uplynulém ročníku se všechna domácí utkání odehrají v sobotu od 10:15 a samotnou premiéru v Divizi F obstará domácí utkání 5. srpna v 10:15 s dalším nováčkem z Jeseníku, který vyhrál svou skupinu Krajského přeboru.

Vzhledem k postupu a nasazení našeho mužstva do předkola MOL Cupu se trochu mění i plán přípravy. První trénink mužstva se uskuteční v pondělí 10. července a hned v sobotu 15. července v 17:00 se náš tým představí při oslavách Frenštátského fotbalu na hřišti tamního SK Beskyd. Osud tomu tak chtěl, že stejný soupeř nás potká i v 1. předkole MOL Cupu, a tak se o týden později v sobotu 22. července od 10:15 utkáme znovu, tentokrát však na domácím hřišti. Vítěz tohoto utkání se pak další týden střetne s Vítkovicemi, které budou v příští sezóně působit v Divizi F společně s námi.