Dolní Lutyně – FC Vratimov 1:3 (1:1)

Sestava: Czedron – Piskoř, Babič, Hrdý, Tříska – M. Osvěčík, V. Osvěčík, Tomšů, Pešek (89. Štromp) – Ledvina (75. Racko), Michalčák

Branky: 45. a 76. Pešek, 59. Ledvina

Hodnocení trenéra Racka:

V Lutyni nás čekalo pěkné hřiště, ale jak se později ukázalo, bylo hodně podmočené a terén byl postupem času hodně těžký. Nicméně opět se nám nezdařil vstup do utkání, domácí hráli dobře a organizovaně v bloku a vyráželi do rychlých brejků a byli to právě oni, kdo měl první velkou šanci, když šli sami na Czedroně, avšak na poprvé ještě nebyli úspěšní. Chvíli na to už jsme to byli my, kdo se ocitl v šanci, bohužel Michalčák i Ledvina v zakončení selhali, na těžkém terénu mířily všechny střely vedle, a jelikož jsme my naše šance neproměnili, prosadili se domácí, když domácí útočník obešel Czedroně a zasunul míč do prázdné branky na 1:0. Domácí měli i další šance, které naštěstí neproměnili. Těsně před přestávkou se pak prosadil Pešek, když si naběhl na pěkný centr od Ledviny a srovnal na 1:1. Druhý poločas už byl z naší strany mnohem lepší, domácí měli ještě jednu velkou šanci, kterou však Czedron zneškodnil, od té doby jsme už domácí do žádné šance nepustili a naopak jsme sami udeřili. Po jednom brejku se krásně do šibenice trefil Ledvina a poslal nás do vedení 2:1. Čtvrthodinu před koncem nás ještě svým druhým gólem v utkání definitivně uklidnil Pešek a stanovil konečné skóre na 3:1.

První poločas byl z naší strany hodně vlažný, domácí hráli dobře z bloku a měli nebezpečné brejky. Kdyby nám dali 4 góly, asi by bylo po zápase, nás podržel Czedron a nakopl nás gól do šatny. Druhý poločas už byl úplně o něčem jiném, naše hra se zvedla a Lutyně odpadávala. Musíme si ale přiznat, že domácí se porazili víceméně sami, kdyby proměnili své šance v prvním poločase, těžko bychom je poté dohnali. Jsem velice rád, že utkání dopadlo takhle, protože Radim Pešek mohl oslavit vítězstvím a dokonce i dvěma góly, narození své dcery Karolínky. Příští týden jedeme do Dobré, kde budeme chtít natáhnout bodovou šňůru. Na utkání by už měli být připravení kluci, kteří tentokrát chyběli kvůli práci, nemoci nebo kartám.