V Jablunkově jsme navázali na naši vítěznou sérii

Jablunkov 2:3 FC Vratimov

Sestava: Juras – Stuchlík, Kašuba, Michalčák, Jašek – Osvěčík V., Pešek R., Macák – Brezula, Bandy, Trmal (18. Ledvina)

Branky: 10. Trmal, 79. a 90. Michalčák

Hodnocení trenéra Racka:

Do utkání jsme vstoupili výborně, měli jsme hned několik slibných brejků. Největší šanci však spálil Bandy, který si nejprve krásně zasekl obránce, a poté obstřeloval brankáře, bohužel však obstřelil i branku. Poté střílel z úhlu Brezula, ale brankař ho vychytal. V 10. minutě Trmal napadal rozehrávku brankáře, kterého obral o míč a zasunul do prázdné branky (stejně jako se mu to povedlo již v Libhošťi). Bohužel ve 13. minutě se stejný hráč srazil s domácím stoperem a z tohoto střetu si odnesl naražená žebra, kvůli čehož musel posléze střídat. Chvilku jsme hráli v deseti, což pomohlo domácím se dostat do zápasu. Vytvořili si tlak a rázem byli rychlejší, důraznější a měli lepší pohyb. My jsme působili dojmem, že to půjde samo a úplně jsme přestali hrát. Domácím narostla křídla a najednou jich bylo plné hřiště. Výsledkem byla branka na 1:1 v 31. minutě. Bohužel ani to nám nepomohlo, dál jsme pokračovali ve špatné hře a nevycházeli nám ani brejky. Ve 43. minutě jsme inkasovali podruhé a do kabin se šlo za stavu 2:1. Ani po pauze jsme se dlouho nedokázali dostat do zápasu a soupeř mohl přidat hned několik branek, bohudík však selhával v koncovce. V 70. minutě jsme v pokusu o zjednodušení hry vysunuli na hrot povoláním stopera Michalčáka, což se ukázalo býti tím pravým tahem. V 79. minutě to byl právě Michalčák, který po dlouhém nákopu z půlky dokázal přehlavičkovat i domácího brankaře a srovnal na 2:2. Když už se zdálo, že utkání směřuje k remíze, tak se v 90. minutě trefil znovu Michalčák, a to po dohrané standardní situaci. V následném nastavení utkání už se nic nestalo, a tak jsme mohli slavit další, tentokráte hodně vydřenou výhru.

Z naší strany se jednalo asi o nejhorší zápas dosavadní sezóny. Nevycházelo nám vůbec nic, chyběl nám pohyb. Soupeř byl lepší, ale opět se ukázalo, jak silné mužstvo máme, když to nejde jednotlivcům zabereme jako tým, jako jsme ukázali v minulém utkání s Dobraticemi. Tentokrát to zase nešlo týmově, ale zabrali jednotlivci, kteří tento zápas rozhodli. Dokážeme vyhrát utkání, které nám vůbec nejde, to je pro mě velice pozitivní zjištění. Doufám, že se dáme zdravotně do pořádku a v Jistebníku potvrdíme naši výhru dalšími body a budeme se prezentovat lepší hrou. V šatně jsme si řekli, že uděláme maximum proto, abychom v posledním podzimním kole mohli hrát o první místo.