SK Dětmarovice 5:1 FC Vratimov

Sestava: Juras – Klimsza, Michalčák, Pohludka, R. Pešek – Brezula (84. Stuchlík), J. Pešek, Osvěčík (71. Bandy), Dawid – Racko, Svěnčík

Branky: 58. J. Pešek

ČK: 67. Svěnčík

V teplém sobotním odpoledni jsme zajížděli na půdu momentálně nejlepšího týmu soutěže z Dětmarovic. Bohužel tento zapas se nám vůbec nepovedl, naši kluci od začátku působili ustrašeným dojmem a prezentovali se pomalou a nepřesnou hrou. Především díky našim chybám jsme již ve 22. minutě prohrávali 3:0, čímž jsme soupeři zápas značně usnadnili.

Brzy po nástupu do druhého poločasu jsme inkasovali čtvrtý gol a osudu zápasu tak bylo víceméně rozhodnuto. Náš tým však neházel flintu do žita a snažil se výsledek přinejmenším zkorigovat, to se povedlo střelou Jirky Peška, která nám dala ještě jakousi naději, avšak další zajímavé akce jsme již do zdárného konce dotáhnout nedokázali. Chvíli po vstřelené brance byl vyloučen Svěnčík, který neudržel nervy po tom, co na něj protihráč plivnul. Bohužel rozhodčí si všimli pouze reakce Svěnčíka, který tak byl po právu vyloučen. Kluci i v deseti bojovali a dokázali si vytvořit i pár dalších šancí, ve kterých však jak Brezula, tak J. Pešek selhali, a tak už jsme žádný další gól nepřidali. V závěru jsme inkasovali ještě jednou, čímž byl stanoven konečný výsledek 5:1.

Dětmarovice byly těžkým soupeřem, avšak je na místě dodat, že jsme jim cestu za vítězstvím ulehčili naší špatnou hrou v obranné fázi. Je třeba se z této porážky co nejrychleji otřepat, v týdnu dobře potrénovat a připravit se na důležitý sobotní souboj s Českým Těšínem.