V neděli odpoledne se naše mužstvo představilo v Bolaticích, které jsou stejně jako my nováčkem soutěže, poté co loni obsadily druhé místo v 1. A Třídě skupiny A. Po středeční první porážce v sezóně s Pustou Polomí se chtěl náš tým dozajista vrátit na vítěznou vlnu z úvodu sezóny, i podle toho tak vypadal úvod utkání, ve kterém byli naši hráči aktivní a pomalu si vytvářeli tlak. V 18. minutě se po rohu nejprve nedokázal prosadit Zbavitel, který se na přední tyči dokázal dostat k zakončení, avšak jeho volej mířila pouze do břevna, domácí však nedokázali míč odklidit dostatečně daleko a po hlavičkované před šestnáctkou vybídl Bajzath ke skórování Teplého, který jeho přihrávku využil a krásnou střelou na zadní tyč otevřel skóre utkání. Ač by se dalo čekat, že po vstřelené brance se náš tým bude soustředit především na bránění, opak byl pravdou, hned tři minuty po brance Teplého se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Bajzath a z hranice pokutového kopu napálil balón tvrdě, leč pouze k připravenému brankaři. Ve 37. minutě se Vratimovští však už radovali podruhé, po dlouhém výkopu brankaře Sýkory si našel ve středu hřiště balón Bzirský, který krásnou přihrávkou za obranu poslal do úniku Wojatschkeho, který se v těchto situacích moc často nemýlí. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, a poté co si prvním dotekem míč zpracoval a druhým přeloboval vyběhnuvšího brankaře, mohl se radovat ze své již šesté branky v sezóně. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu a domácí hrozili jen sporadicky, zejména po našich ztrátách v přechodové fázi. Naše obrana v čele s brankářem Sýkorou si však se všemi útoky domácích dokázala zdárně poradit a udržela tak první čisté konto v dosavadním ročníku. Pomyslný hřebíček do rakve přidal v 75. minutě opět Teplý, který při své dorážce do prázdné branky těžil především ze svého dobrého postavení, ale také z úniku Wojatschkeho po levé straně hřiště a následné střele Trmala, která se odrazila přesně na kopačky našeho kanonýra. Konečný výsledek 0:3 a zlepšený výkon je tak příslibem a hlavně krásnou pozvánkou na sobotní domácí derby s týmem TJ Řepiště!

FK Bolatice – FC Vratimov 0:3 (0:2)

Branky: 18. a 75. Teplý, 37. Wojatschke

Sestava: Sýkora – Zbavitel, Bajzath, Brezula (78. Ságner) – Murín (46. Slota), Smilowski, Bzirský (82. Vojtek), Roháček (67. Duda), Wojatschke – Trmal, Teplý (78. Pešek D.)

Hodnocení trenéra: Jsem rád, že se nám po nepovedeném zápase v Pusté Polomi povedlo celkem jednoznačně zvítězit. Myslím, že jsme až na nějakou desetiminutovku v druhé půli byli dominantním týmem a zápas jsme měli většinu času pod kontrolou. V utkání byla i spousta šancí na vstřelení dalších branek, což je trochu škoda, že jsme je nedokázali využít. Soupeř hrozil jen po našich zbytečných ztrátách, ale naštěstí se nám hodně akcí dařilo zastavovat ještě před zakončením. Teď nás čeká prestižní derby s Řepištěmi. Věřím, že utkání zvládneme a po dvou nezdarech z loňského ročníku konečně zvítězíme.