Albrechtice 1:1 FC Vratimov

Sestava: Juras – Jašek, Harbáček, Michalčák, Kašuba – Pešek, Uherčík (53. Trmal), Macák – Brezula (66. M. Osvěčík), Bandy (79. Tříska), V. Osvěčík

Branky: 21. V. Osvěčík

ČK: 3. Kašuba, 88. Macák

Další ztráta bodů, z Albrechtic si vezeme pouze bod za remízu 1:1.

V bojovném utkání nedokázalo naše mužstvo zužitkovat patnáct minut dlouhou převahu v poli, která se jim naskytla ke konci druhého poločasu, a tak i přes veškerou snahu ztratilo další potřebné body. Příčinou této ztráty je především nedisciplovanost našich hráčů, kteří během zápasu obdrželi celkem 4 žluté a 2 červené karty. Domácí tým se však našim hráčům nevyrovnal pouze gólově, ale také se mohl pochlubit na chlup stejnou karetní bilancí.

Hodnocení trenéra Racka:

Už po příjezdu se celý tým těšil na to, až si na skvěle připraveném hřišti v Albrechticích zahraje fotbal, ale bohužel tyto plány hned na počátku utkání narušil Michalčák velkou chybou, kterou musel hasit Kašuba, a to pouze za cenu červené karty a následné penalty, kterou však brankář Juras dokázal zneškodnit, což pro nás bylo impulsem, že zápas není předem ztracený, avšak o pouhé dvě minuty později se prosadil ze standartní situace domácí kapitán Dorozlo. Od této chvíle jsme byli paradoxně týmem, který diktoval tempo hry, dostávali jsme se k šestnáctce hostí, dobře kombinovali, a dokonce si vytvořili i pár nebezpečných závarů, což vyústilo ve stejnou situaci jako na začátku utkání, avšak tentokráte si provinilo proti pravidlům domácí mužstvo, a to opět pouze za cenu červené karty a penalty, kterou Osvěčík bezpečně proměnil. Poté jsme se snažili stále pokračovat v naší hře drželi jsme balón a přehrávali soupeře ve středu hřiště, avšak žádnou větší příležitost jsme si vytvořit nedokázali. Ke konci poločasu nám začaly docházet síly, a tak se logicky o tempo hry začalo starat mužstvo domácích, nic zajímavého už se však nestalo.

Druhý poločas začal tak, jak skončil poločas první, my jsme hráli trochu pasivně a byli jsme zalezlí, ale o to víc jsme hrozili z brejků, ze kterých jsme však udeřit nedokázali. V 74. minutě jsme se dostali k jednomu z našich brejků, který domácí přerušili opět pouze za cenu červené karty. Po vyloučení jsme trochu přeskupili řady, poslali jsme dopředu Michalčáka a snažili jsme se výsledek strhnout na naši stranu. Bohužel celková hra už působila rozháraným dojmem a my jsme si tak nedokázali vytvořit žádný větší tlak. Frustrace z toho, že jsme nedokázali dát gól vyústila pouze ve 4 červenou kartu tohoto zápasu, kterou si připsal Macák, který v 88. minutě nepochopitelně oplácel, a byl tak předčasně poslán do sprch a tím tak ukončil veškeré naděje na změnu stavu. Chvíli po tomto incidentu tak bylo utkání ukončeno.

Myslím si, že kdyby se utkání obešlo bez vyloučení, tak bychom domácí tým přehráli a odvezli si tři body, protože jsme měli ve středu hřiště o jednoho hráče navíc, a tak bychom byli schopni si vytvořit více brankových příležitostí. Brzká červená karta tak pravděpodobně byla důvodem, proč se celé utkání neslo v takovém rozháraném duchu. Takhle jsme akorát přišli o dva stabilní členy základní sestavy, kteří nebudou moct nastoupit v dalším zápase. I přes bod z venku tak toto utkání musím hodnotit negativně. Doufám, že toto zaváhaní odčiníme hned o víkendu v domácím derby s Hrabovou a kluci, kteří nahradí potrestané hráče se své šance chopí a celý tým předvede lepší hru.