Úvodní utkání sezóny jsme výsledkově zvládli na výbornou!
V sobotu odpoledne nás čekalo premiérové utkání v nové sezóně v rámci krajského přeboru a soupeřem nám byly Kobeřice, které loni obsadili konečné 5. místo a jen těsně jim utekl postup do divize, když na druhou Břidličnou ztratily pouhé dva body.

Kobeřice od začátku utkání ukazovaly, že ne nadarmo skončily v předešlé sezóně vysoko v tabulce a v prvních třiceti minutách dominovaly a nebýt Mullera v brance mohli jsme prohrávat klidně o dva góly. Trenér Pešek se rozhodl na vývoj utkání reagovat brzkým střídáním a ve třicáté minutě poslal do hry Roháčka, který hru rozhýbal a o tři minuty později vybojoval pro naše mužstvo penaltu, kterou však Teplý neproměnil, a tak přišel trest v podobě inkasované branky. Jak naše střídání, tak gól Kobeřic byl pro nás jakýmsi spouštěčem, abychom převzali iniciativu v utkání, a to se také stalo, během tří minut jsme skóre nejprve srovnali, zásluhou Wojatschkeho, který si zpracoval dlouhý míč Smilowského a pohrál si s hostující obranou i brankářem a pohodlně zakončil. Druhou branku jsme dali hned vzápětí, poté co Roháček na půli hřiště vybojoval míč, který se šťastně odrazil přímo do běhu Smilowskému, ten následně míč zpracoval a druhým dotykem obstřelil golmana.

Do druhého poločasu jsme vstoupili o poznání lépe a hru kontrolovali, Kobeřice jsme do žádné výrazné šance už do konce utkání nepustili a sami jsme dokonce hned několikrát mohli o osudu utkání rozhodnout, avšak Kuba Teplý v jedné ze svých dalších šancí opět neuspěl, poté co se prokombinoval s Wojatschkem skrz obranu hostů a měl před sebou už jen golmana, kterému udělal kličku, avšak na poslední chvíli ještě stejně stihl zakročit a střelu do otevřené brány zlikvidovat. Hosté začali být nervózní a hra se začala přitvrzovat, z čehož pramenili standardní situace pro naše mužstvo. Po jednom ze sehraných signálů už se Teplý radoval, bohužel radost z prvního gólu v sezóně trvala jen chvilku, protože Teplý zakončoval z ofsajdové pozice. Kubovi bohužel v sobotu branka nebyl přána, v 86. minutě se řítil sám na bránu a už to vypadalo, že to tentokrát vyjde, avšak jeden z obránců jej ještě před šestnáctkou zezadu zatáhl za dres a šel předčasně do sprch. Konec utkání už si naše mužstvo pohlídalo a odneslo si tak z dnešního utkání důležité tři body proti kvalitnímu soupeři.

Příští utkání čeká náš tým v sobotu 13. 8. od 17:00 na hřišti Heřmanic, loňského účastníka divize.

FC Vratimov – TJ Sokol Kobeřice 2:1 (2:1)

Sestava: Muller – Ságner (46. Draxler), Bajzath, Zbavitel, Vojtek (84. Duda) – Smilowski, Trmal – Mikšovič (30. Roháček), Wojatschke, Brezula – Teplý (90. Pešek D.)

Branky: 41. Wojatschke, 42. Smilowski – 39. Kubný

Hodnocení trenéra: Do zápasu jsme vstoupili hodně nervózně, v naši hře byla řada nepřesnosti a v obranné fázi jsme nechávali příliš volného prostoru hráčům Kobeřic. Musím říct, že jsme měli velké štěstí, že jsme prvních třicet minut přežili bez inkasované branky. Na průběh utkání jsme museli reagovat brzkým střídáním, které nám pomohlo a hru jsme přeci jen vyrovnali . Sice jsme inkasovali jako první, ale hned se nám povedlo vyrovnat a vzápětí zápas dokonce otočit. V druhém poločase jsme očekávali, že Kobeřice půjdou za vyrovnáním, měli sice převahu, ale do žádné vyložené šance se nedostali, ba naopak jsme hrozili převážně my z brejků. Je pro nás důležité, že se nám hned začátek sezóny povedl chytnout výsledkově. Teď se můžeme uklidnit a připravit se na další utkání, které nás čeká v Heřmáncích.