Utkání s Orlovou jsme zlomili na naši stranu v druhém poločase

Po nepovedeném minulém víkendu jelo naše mužstvo v sobotu do Orlové, kde je nečekalo nic jednoduchého, přeci jen Orlová loni obsadila v tabulce konečné třetí místo a jen o bod jí tak utekl přímý postup do Divize. Hned od úvodu zápasu bylo znatelné, že náš tým chce odčinit nepovedený výkon, protože působil velmi aktivně a vytvářel si herní převahu. Tu v 15. minutě zužitkoval Piskoř, který těžil ze skvěle práce Brezuly, kterého mimochodem úvod nové sezóny zastihl ve velké pohodě. Brezula si v šestnáctce domácích poradil hned se dvěma protihráči a následně předložil Piskořovi přihrávku do odkryté branky. O chvíli později mohl být náskok vyšší, avšak Wojatschkeho dělovku z hranice pokutového území dokázal Buček vyrazit. Když o pár minut později naši hráči nevyužili ani chybného vyběhnutí Bučka a do prázdné branky se jim ani nepodařilo zakončit, byla na tahu Orlová. V 35. minutě se poprvé ke slovu dostal agilní Renta, který si pohlídal svůj náběh, přesprintoval špatně postavenou obranu a následně prostřelil brankáře Střalku a srovnal tak na 1:1. Poslední desetiminutovka prvního poločasu pak přinesla ještě dva krásné okamžiky, nejprve domácí Jatagandzidis nastřelil z krkolomné pozice břevno a poločasovou tečku přidal náš kanonýr Teplý, který se opřel do skákajícího míče zhruba z 30 metrů, bohužel Buček proti tomuto projektilu předvedl zákrok utkání.

Do druhé půle nastoupili lepé opět naši hráči, kterým se povedlo v 58. minutě využít nabídnutou standardní situaci. Míč si postavil Bzirský a krásnou ranou na zadní tyč nám vrátil vedení. Orlová na tuto branku nedokázala reagovat a ve zbytku utkání už si nevytvořila žádnou výraznější příležitost. Naopak naši střelci se radovali ještě dvakrát, nejprve v 73. minutě se po sólovém úniku prosadil Teplý a přidal na své konto již šestou branku v sezóně. Poslední slovo v utkání pak měl Wojatschke, který po přihrávce Murína volil svou již tradiční koncovku lobem a uzavřel tak konečný stav utkání. Nutno podotknout, že rozdíl ve skóre mohl být podstatně vyšší, avšak jak Buček, tak střídající Helebrand předvedli v brance domácí Orlové hned několik skvělých zákroků.

FK Slavia Orlová – FC Vratimov 1:4 (1:1)

Branky: 36. Renta – 15. Piskoř, 58. Bzirský, 73. Teplý, 93. Wojatschke

Sestava: Střalka – Murín, Zbavitel, Smilowski, Vojtek (65. Ságner) – Piskoř (84. Draxler), Bzirský – Brezula (78. Pešek D.), Wojatschke, Duda (78. Slota) – Teplý

Hodnocení trenéra: Utkání s Orlovou hodnotím pozitivně. Myslím, že až na pár nedůslednosti v obranné fázi jsme předvedli slušný výkon. Jsem hlavně rád, že nepovedené utkání z minulého týdne na nás nezanechalo výraznější stopy a povedlo se nám zvítězit a zůstat v kontaktu s čelem tabulky.