V sobotu dopoledne se Vratimov střetl s Jakubčovicemi v utkání, ve kterém bylo domácí mužstvo vzhledem k momentální formě favoritem. Svou roli chtěli domácí potvrdit hned od úvodu utkání, ve kterém působili aktivněji a nebezpečněji než hosté. První zajímavou akcí utkání byla Bzirského střela z přímého kopu ve třetí minutě, se kterou si jen tak tak poradil hostující brankář a vyrazil ji na roh. V 11. minutě si vzal poprvé v utkání slovo Wojatschke, který si navedl míč ze strany na hranici šestnáctky, jeho nadějný pokus však hosté dokázali srazit pouze na další roh, ze kterého mohl skórovat nejprve Duda a posléze Zbavitel, ke kterému se odrazila sražená rána právě Dudy, domácí stoper se však nedokázal rychle zorientovat a ze vzdálenosti pěti metrů napálil míč jen do připraveného brankaře. V 18. minutě vybídl náš Roháček ke skórování Teplého, ten sice mířil na zadní tyč, bohužel ne dost přesně. Chvíli na to se k první nebezpečné střele dostali i hosté, po standardní situaci z hranice pokutového území se musel vytáhnout svým zákrokem domácí Střalka. I přes několik neproměněných šancí pokračovali domácí ve své aktivitě, kterou nakonec přece jen dokázali zužitkovat. Ve 22. minutě se z branky radoval Wojatschke, ten těžil z nádherné více než čtyřicetimetrové přihrávky Bzirského, výborným prvním dotykem a následnou kličkou se zbavil protihráče a atypicky zakončením na přední tyč poslal domácí mužstvo do jednobrankového vedení. Od vstřelené branky však první poločas moc pohledného fotbalu již nenabídl, hra se začala kouskovat a nedovolených zákroků na obou stranách začalo přibývat. Ve 33. minutě se k údivu všech fanoušku nepískalo, poté co hostující Murín frustrovaně nakopl Dudu dávno poté co byl míč odehrán, tento moment však arbitrům unikl a hostující útočník tak dost možná unikl vyloučení. Ve 42. minutě se však přeci jen vylučovalo, tentokrát byl ale hříšníkem domácí hráč, konkrétně Ságner, který nedovoleně zastavil unikajícího Ďuricu, který se řítil od půlky sám na bránu. Hráčskou převahu dokázali hosté zužitkovat ještě před poločasovým hvizdem, po rohovém kopu se k míči dostal Pražák, který měl dostatek času si jej zpracovat, vytočit se a nechytatelně zakončit.

Kdo čekal, že hosté budou ve druhé půli nebezpečnějším týmem, ten byl na omylu, i přestože domácí hráli celou druhou půli bez vyloučeného Ságnera, snažili se o aktivní kombinační hru. Druhý poločas však už moc vyložených šancí nenabídl. V 67. minutě se do vápna probíjel Zbavitel, který při pokusu o centr nastřelil ruku jednoho z bránících hráčů, bohužel i v tomto případě zůstala píšťalka rozhodčího němá. V 79. minutě se domácí po kontaktu v šestnáctce dožadovali znovu penalty, bohužel opět se nepískalo. Z následného protiútoku neudeřili ani hosté a v poslední desetiminutovce už k ničemu důležitému nedošlo, a tak se oba týmy rozešly smírně a rozdělily si po bodu.


FC Vratimov – TJ Tatran Jakubčovice 1:1 (1:1)

Branky: 22. Wojatschke – 45. Pražák

ČK: 42. Ságner

Sestava: Střalka – Murín, Zbavitel, Bajzath, Ságner – Bzirský, Duda (90. Mikšovič) – Brezula, Roháček (69. Draxler), Wojatschke – Teplý

Hodnocení trenéra: V prvním poločase jsme se nemohli pořádně dostat do tempa. Hra byla zásluhou častých faulu hodně rozkouskována a když už jsme měli míč, tak jsme ho zbytečně ztráceli. Přesto jsme se však dostali do vedení, škoda, že se nám nepovedl vstřelit druhy gol, kterým bychom se uklidnili. Místo toho přišla červená karta a následné vyrovnání. Celý druhy poločas jsme hráli početní nevýhodě a zde musím před svými hráči smeknout. Hosty jsme nepustili do žádné šance a naopak jsme byli my určitě nebezpečnějším týmem. Jsem přesvědčen o tom, že jsme měli kopat dvě penalty. Je to domácí ztráta dvou bodu, ale v konečném důsledku to muže být ještě dobrý bod.