Dne 08.12.2018, se naše starší (U11) a mladší přípravka (U9) zúčastnila mezinárodního halového turnaje v Liptovském Mikuláši.

Na turnaji jsme se potkali s těmito týmy: MFK Tatran Liptovský Mikuláš (SK), SP Grunwald Budziwój (PL), MFK Dolný Kubín (SK), FK Poprad (SK) a MFK Dukla (SK) Banská Bystrica (SK). V kategorii U11, byly týmy Popradu a Dolného Kubína, nahrazeny týmy MŠK FOMAT Martin (SK) a FC Baník Prievidza (SK).

Pro naše kluky to byla první mezinárodní zkušenost. Věděli jsme, že kvalita soupeřů bude na vyšší úrovni než kvalita soupeřů, s kterými se normálně potkáváme v naší soutěži, což se nakonec také potvrdilo. Pro obě naše mužstva to byla obrovská škola, která může být jenom přínosem do další práce, a to nejen pro kluky, ale i pro nás trenéry.

Výsledkově se nám sice úplně nevedlo, ale to v těchto kategoriích není důležité. Důležité pro nás bylo, že se kluci snažili plnit to, co jsme po nich chtěli a v určitých úsecích zápasů se soupeřům dokázali herně vyrovnat. V posledních zápasech se kluci prali nejen se soupeřem, ale také s únavou z cesty. Na turnaj jsme se vydali společně autobusem a odjezd byl v brzkých ranních hodinách. Chtěl bych všechny pochválit, že i přesto bojovali do poslední sekundy.

Tento turnaj byl velmi kvalitní a pro nás velice přínosný. Organizace byla také skvělá, dík patří všem, kteří se na organizaci turnaje podíleli.

Jelikož se turnaje nehráli současně, tak se tým U9 po dohrání své částí vydal do aquaparku Tatralandia. Pro kluky to byla odměna za celou podzimní část této sezóny. Všichni, včetně rodičů a trenéru jsme si aquapark maximálně užili. Chtěl bych také poděkovat a smeknout před trenéry týmu U11. Starší přípravka bohužel neměla možnost navštívit aquapark, jelikož hrála svůj turnaj v odpoledních hodinách. Díky trenérům se však nenudili a během dopoledne se vydali na procházku, kterou zakončili společným obědem v místní restauraci.

Speciální poděkování patří všem rodičům za příkladnou spolupráci.

Radim Pešek