Trenér B TÝMU Marek Svěnčík: Za dosavadními výsledky jsme udělali tlustou čáru.

V krátkém rozhovoru o dosavadních výkonech, obměně kádru i plánech do dalších kol se rozpovídal hrající trenér béčka Marek Svěnčík.


Po loňské povedené sezóně to vypadalo, ze byste letos mohli hrát opět nahoře, co stojí za dosavadním špatným startem?

Je pravda, že loňské jaro nám vyšlo na jedničku a až na dva zápasy jsme na jaře všechno vyhráli. Nyní je však situace úplně jiná. Už na začátku letní přípravy jsem klukům zdůrazňoval, že letošní ročník bude kvalitní a je důležité se na něj připravit. Osobně si myslím, že je v naší lize 6 týmu, které patří minimálně do 1.B třídy, my se chtěli těmto klubům vyrovnat, jenže… bez přístupu a tréninkové morálky to prostě nejde. Nemůžeme se přijít jednou za týden na trénink s prominutím vyprdět a myslet si, že týmy jako Makvartovice nebo Václavovice přehrajeme, to prostě nejde. Na druhou stranu je pravda, že nám první tři kola chyběli hráči, na kterých chceme stavět, ale na to se nelze vymlouvat.

V nové sezóně se vám zatím nepodařilo zvítězit, jaká nyní panuje v šatně atmosféra?

Co se týče atmosféry v kabině, tak kluci naši situaci samozřejmě začali vnímat, s tímhle přístupem nemáme šanci na úspěch. Minulý týden jsme měli s hráči takové menší sezení a něco jsme si řekli, o co šlo, to bych nechal za zavřenými dveřmi v kabině. Slíbit můžu pouze to, že jsme za dosavadními výsledky udělali tlustou čáru a nyní se chceme odrazit ode dna tabulky první výhrou v domácím derby proti Šenovu.

Až na malé výjimky zůstal kádr stejný, ale i přesto par nových tváři se v mužstvu najde, jak zatím noví hráči působí?

Ano, co se týče odchodů, tak odešel stěžejní hráč Jakub Macák a zkušený stoper Petr Rusz, ty by však na druhou stranu měli nahradit navrativší se Jakub Plachta a Tomáš Hrdý z A týmu. Dále pak přišli mladí kluci z Petřkovic, Šňupárek s Andresem a také Ondračka ze Sedlišť. První dva jmenovaní, na které v sezóně spoléháme, jsou pro mě zatím otazníkem. Tomáš se s námi musí ještě sehrát, je zvyklý úplně na jiný fotbal a Kubovi pořád chybí herní praxe, přece jenom poslední dva roky nehrál fotbal. Mladé kluky však musím pochválit, makají a snaží se, jen jim ještě chybí herní praxe, tu by však měli postupně nabírat, jelikož je postupně zapracováváme do sestavy.

Jaké jsou nyní, i přes nepovedený začátek, vaše cíle v sezóně?

Cíl je jasný, a to vyhrát doma se Šenovem, následně to potvrdit venku v Pustkovci a nastartovat bodovou šňůru! Znám tenhle tým velice dobře a vím co kluci dokážou. Už teď v Polance ukázali, že fotbal hrát umí a navázali na naše jarní výkony. Jen zásluhou neproměněných takřka stoprocentních šancí jsme si neodvezli ani bod. Na závěr bych chtěl všechny ujistit, že uděláme vše proto, abychom ještě do podzimu skončili ve středu tabulky a na jaře třeba ještě výš, tým na to určitě má, o tom jsem přesvědčen.