Svěřenci trenéra Dudy mají za sebou SILESIA CUP 2022!

O víkendu se naše mládežnické kategorie zúčastnily třídenního turnaje SILESIA CUP 2022 v Kravařích. Turnaj byl určen pro ročníky 2013 a mladší, tudíž trenér Duda nominoval převážně kluky z mladší přípravky, ale také z naší fotbalové školičky. Na turnaji se objevila i spousta známých osobností a  fotbalistů, zahájením turnaje nás provázel například Antonín Panenka a při závěrečném vyhodnocení si naši kluci užili společnost druholigových fotbalistů SFC Opava, Samuela Šiguta a Denise Kramáře.


Sestava: Marek Farník, Matěj Mach, David Fojt, Jana Fojtová, Jakub Žvak, Štěpan Haft, Zelinka Jan, Mikuláš Čubok, Filip Grobář 

Hodnocení trenéra Dudy: Během tří dnů jsme si mohli poměřit síly s kluby z Česka, Slovenska, Bulharska, Polska a Maďarska. Do Kravař jsme se vydali už v pátek večer, konkrétně do penzionu Slanina, kde jsme měli zajištěné ubytování po celou dobu turnaje. V sobotu začal turnaj úvodním zahájením, které provedla legenda českého fotbalu, Antonín Panenka, a poté už se šlo na věc. První hrací den jsme se postupně utkali s týmy jako Slovan Bratislava, Baník Ostrava, Zagłębie Lubin, SFC Opava, MŠK Žilina, Illés Akadémia, Polonia Nysa, Zagłębie Sosnowiec a Závažná Poruba. Naši hráči bojovali ve všech zápasech, co jim síly stačily a snažili se ze sebe dostat to nejlepší, a to hlavně proto, že se mohli porovnat s týmy a hráči jiných kvalit. Bojovností a nasazením se soupeřům kluci dokázali vyrovnat, ale v koncovce a zakončení jsme trochu zaostávali, tím pádem jsme gólově strádali. První den jsme si připsali jen jedno vítězství, a to nad Zavážnou Porubou ze Slovenska. Na našich hráčích šlo vidět, že si konfrontaci s týmy ze zahraničí užívají. Po vydatném prvním dnu na hřišti jsme se vrátili zpět do Penzionu, kde nás čekala večeře, po které jsme se ještě šli společně projít po městě. Druhý den jsme začali snídaní, po které jsme se vydali rovnou na stadion, kde nás čekalo první utkání proti Valašskému Meziříčí, bohužel to se nám herně nepovedlo a ihned po zápase jsme si řekli, že takhle se prezentovat nechceme a musíme navázat na výkony z předešlého dne. Nasazením a chutí ke hře, kterou jsme ukázali v následujícím utkání jsme Liptovskému Mikuláši nedali nic zadarmo, ale štěstěna ani tentokrát nestala na naší straně. V třetím zápase proti FC Gorki jsme plnili vše, co jsme si řekli a odehráli vyrovnané utkání, kaňkou na utkání však byla srážka našich Marka Farníka s Filipem, po které musel Marek na šití do nemocnice s roztrženým obočím. Marek vše statečně zvládl, avšak turnaj pro něj bohužel skončil. Zbytek turnaje jsme tak chtěli bojovat i za zraněného Marka a předvést co nejlepší výkon, v následujícím utkání jsme remizovali 1:1 a čekal nás tak poslední zápas proti Raciborzi, který jsme sice výsledkově nezvládli, ale všichni jsme si ještě naposledy vychutnali turnajovou atmosféru. Vyhlášení se uskutečnilo ihned po posledním zápase, obsadili jsme sice 19. místo, ale v této konkurenci pro nás byla výhra, že jsme se mohli porovnat s kvalitnějšími a mnohdy i o rok či dva staršími soupeři. Byla to pro nás všechny první zkušenost s tak velkým, a tak kvalitně obsazeným turnajem, na kterém jsme herně nepropadli, ale také jsme viděli na čem musíme nadále pracovat. Velké díky patří všem hráčům, ale i rodičům, kteří nás po celý turnaj povzbuzovali. Za zmínku ještě stojí, že naše hráčka Jana Fojtová vyhrála ocenění pro nejlepší ženskou hráčku turnaje!

Odkaz na fotografie z turnaje: www.uschovna.cz/zasilka/BWW8VPZY9IMRJUJH-4JT (Petr Widenka)