Premiérový zápas v nových barvách zvládli hoši na jedničku. V přípravě zdolali divizní celek Dětmarovic 5:1.

Prvním soupeřem vratimovských fotbalistů po přechodu klubu z Frýdku-Místku byl tým Dětmarovic. Tedy celek, který se v loňské nedokončené sezoně umístil v MSD, sk. F, na 4. místě.

Na vedoucí branku Hladíka stačili ještě domácí fotbalisté odpovědět, pak už ale prim hráli borci v zelenkavých dresech. Šanci vrátit našim barvám vedení měl ještě v první půli zkušený Adam Varadi, bohužel nabídnutou šanci v podobě pokutového kopu nezužitkoval. A tak jsme udeřili až v samém závěru prvního dějství. To si nejprve připsal na své konto druhou branku v zápase Michal Hladík, v samém závěru pak zvyšoval na 1:3 Adam Varadi.

„Dnes nás čekalo naprosto rozdílné utkání, od těch, co jsme odehráli v posledních dnech. Jednak hřiště nebylo zrovna v ideálním stavu, oproti těm, na kterých jsme hráli zápasy v Polsku. Soupeř proti nám hrál přesně tak, jako my proti těm ligovým soupeřům. Zalezl a my jej museli dobývat, což mi zpočátku přišlo, že nám moc nešlo. Měli jsme pomalejší pohyb, nějaký čas jsme si na jiný styl hry zvykali. Potom už se ale v naší hře přeci jen začaly objevovat náběhy po stranách a hezké akce, které skončily nakonec i gólem. Trochu nás přibrzdila penalta, ze které domácí srovnali. Byla opět zbytečná, z toho si musíme vzít opravdu ponaučení a trochu si to vyříkat i důrazněji, jelikož je to druhý zápas v řadě, kdy darujeme soupeři penaltu,“ řekl trenér Filip Racko.

Útočník Jakub Teplý se v přípravném utkání v Dětmarovicích zapsal jednou mezi úspěšné střelce, když proměněnou penaltou upravoval na 5:1 pro Vratimov.

Po změně stran už padaly branky pouze do domácí svatyně. Mezi úspěšné střelce se postupně zapsali Duda a z penalty Kuba Teplý. Z hřiště v blízkosti Tepelné elektrárny v Dětmarovicích si tedy vezeme zaslouženou výhru 5:1.

„Ve druhé polovině zápasu jsme se už začali čím dál více prosazovat a výsledkem toho byly další dvě vstřelené branky. Potom už se utkání spíš dohrávalo. Domácí zalezli a odkopávali balony, škoda, že jsme nepřidali ještě více branek,“ dodal Racko.

Také v dalším přípravném utkání se představíme na hřišti našeho soupeře. A i tentokráte nastoupíme proti celku z divizní soutěže, tentokráte půjde ale o daleko tvrdší oříšek, a to o béčko ligové Karviné. Tým trenéra Marka Bielana už dávno mohl být třetiligový, dvakrát totiž vedli svou divizní skupinu F, ale ani jednou na postup kvůli koronavirové stopce soutěží nedosáhl. Utkání se hraje v pátek 9. července od 16 hodin na hřišti Kovona.

SK DĚTMAROVICE – FC VRATIMOV, a.s. 1:5 (1:3)
Branky:
Ciku – Hladík 2, Varadi, Duda, Teplý z pk
Vratimov: Střalka (46. Sýkora) – Varadi (60. Hammer), Demyaněnko, Igbinoba, Hajnoš – Ožvolda, Dziuba (46. Duda) – Hladík (46. Baďura), Hruška (60. Avetisjan), Klejnot – Teplý (60. Siedlok). Trenér: Filip Racko.