O služby osmnáctiletého záložníka Samuela Šiguta projevila po pražské Slavii zájem také druholigová Opava. A právě se Slezany šikovný fotbalista před pár hodinami podepsal profesionální smlouvu.

Po příchodu Samuela Šiguta z ostravského Baníku se o osmnáctiletého hráče strhl nebývalý zájem. Samotný hráč absolvoval nejprve testy v pražské Slavii. Nakonec ale Šigut odchází na hostování s případnou opcí na přestup do druholigové Opavy.

„Slavia projevila o Samuela obrovský zájem, ale nakonec se hráč rozhodl pro Opavu. Velkým důvodem bylo, že Sam chtěl dodělat školu, kterou má poblíž bydliště,“ prozradil situaci kolem Šigutova odchodu Daniel Černaj, sportovní ředitel vratimovského klubu. „My jsme naopak rádi, že v tak krátkém čase, a to dvou měsíců, jsme mohli do velkého fotbalu poslat dalšího hráče. Samuelovi budeme samozřejmě fandit a také jeho následnou kariéru bedlivě i sledovat,“ dodal Černaj.

SAMUEL ŠIGUT

Opavský klub o Šigutovy služby hodně stál. „Samuel je rychlostním typem hráče s nadstandardními kondičními předpoklady. Jedná se o mladého a velice zajímavého fotbalistu subtilní postavy. Bude muset zapracovat na síle, ale do budoucna je obrovským příslibem. Chceme mít v klubu mladé a talentované hráče, které bychom následně mohli zhodnotit a Samuel může být jedním z nich,“ sdělil pro klubový web sportovní manažer SFC Jaroslav Kolínek.

Před Samuelem Šigutem se tak otevírá možnost dalšího fotbalového růstu, navíc v profesionálním klubu. „Jsem velice rád za vše, co se během těch posledních dvou měsíců po mém návratu z Baníku do Frýdku, respektive do nynějšího Vratimova, událo. To, co pro mě pánové Lokaj a Černaj udělali, nelze dostatečně slovy popsat a poděkovat. To, že jsem teď v Opavě, je pro mě velký fotbalový krok vpřed. Chci se neustále zlepšovat a vrátit to svými výkony na hřišti všem lidem, kteří ve mně vložili svou důvěru a mají tak obrovskou zásluhu na tomto transferu,“ řekl Šigut.

Snímky: Eliška Žídková, sfc.cz