S opavskými mladíky jsme si ještě v první půli vypracovali dvoubrankové vedení, když naše góly vstřelil Kuba Teplý. Nadějný náskok ale domácí hráči dokázali v úvodu druhého dějství smazat. Díky gólu Igbinoby jsme si vedení sice vzali znovu zpět, ale Opavští nakonec srovnali na konečných 3:3.

Na přípravné střetnutí do Štěpánkovic dorazil také i český reprezentační obránce Vladimír Coufal. Ten nakonec v zajímavém duelu viděl šest branek, po třech na obou stranách.

Vratimovští si během první půlky vypracovali dvoubrankové vedení, o které se postaral útočník Jakub Teplý. V samém závěru poločasu si pak nešťastně srazil míč do vlastní branky Igbinoba, takže do druhé půle jsme šli s těsným náskokem 2:1.

„Opavští nás dnes pěkně prověřili. Byli mnohem běhavějším a kvalitnějším soupeřem, než posledně Dětmarovice. My jsme do zápasu nevstoupili nejlépe, kdy jsme hned vyrobili chybu a soupeř se dostal do gólovky, kterou naštěstí neproměnil. Potom jsme postupně začali přebírat iniciativu my, kdy jsme vstřelili dvě branky a hráli vcelku v pohodě. Škoda vlastní branky v závěru prvního poločasu, která nás trochu přibrzdila,“ řekl k první pětačtyřicetiminutovce vratimovský trenér Filip Racko, kterého v týdnu klub potvrdil ve funkci hlavního kouče. „Filip nás přesvědčil o svých kvalitách. S týmem pracuje dobře a naši důvěru si zaslouží,” sdělil Deníku na Rackovu adresu sportovní ředitel týmu Daniel Černaj.

Po změně stran se domácím mladíkům podařilo srovnat krok, ale vydařená standardka a přesná hlavička stopera Igbinoby nám opět vrátila těsné vedení. Bohužel ani to jsme nakonec neudrželi, když Opavští srovnali v samém závěru střetnutí.

„Druhá půle byla vyrovnaná. Domácím se podařilo vyrovnat na dva dva krásnou střelou do šibenice. Potom jsme se po rohovém kopu a hlavičce Igbinoby znovu dostali do vedení. Pro nás to byla vlastně první branka ze standardky v přípravě, tak snad jich pak přidáme i více. Ani tohle vedení jsme ale neudrželi, kdy jsme v devadesáté minutě zbytečně ztratili míč na půlce a následně nedokázali zastavit rychlý brejk domácích. Strašně zbytečná kaňka na tomto zápase. Měli jsme utkání zvládnout a určitě jej vyhrát. V sezoně by nás takto ztracené body mohly strašně mrzet. Musíme si k tomu něco říct a příště takové góly eliminovat. Nesmíme inkasovat v závěru takhle lacině,“ mrzela konečná remíza hostujícího trenéra.

V pořadí třetí přípravné utkání před novou sezonou sehrajeme rovněž na hřišti našeho soupeře. Tentokráte to bude v Ústí nad Orlicí, kde nás v sobotu 17. července prověří od 13.00 hodin B tým ligového Jablonce.

SLEZSKÝ FC OPAVA B – FC VRATIMOV, a.s. 3:3 (1:2)