Navrátilec Patrik Chlopek v rozhovoru o nadcházející sezóně!

Vzhledem k tomu, že nám už v sobotu vypukne nový ročník Divize F, rozhodli jsme se si v krátkém předsezónním rozhovoru představit navrátilce Patrika Chlopka, který v loňském roce hostoval na Hlubině a nyní se vrátil do mateřského Vratimova. Patrik je hráč se spoustou zkušeností, a to i navzdory tomu, že mu je stále teprve 25 let. Ve své kariéře si prošel hned několika kluby, především na úrovni MSFL či právě Divize. Největší stopu pak jistě zanechal v Havířově, kde působil 4 sezóny ve kterých vstřelil 7 branek. V ročníku 2021/22 se Patrik rozhodl pro přestup do našeho klubu a nastoupil zde do 17 utkání za A tým v MSFL a 18 utkání za B tým ve kterých vstřelil 15 branek, díky čemuž se tehdejšímu béčku povedlo postoupit do Krajského přeboru. Jak již bylo zmíněno, minulý ročník strávil Patrik na Hlubině, kde ve 26 utkáních dokázal vstřelit 10 branek a stal se tak nejlepším střelcem klubu. I jeho zásluhou pak Hlubina, jako nováček soutěže, obsadila poněkud překvapivé, avšak zcela zasloužené druhé místo v tabulce.

 


1. Loni jsi zažil asi svou nejpovedenější sezónu v kariéře, když jsi hostoval na Hlubině, co tě nakonec vedlo k návratu do Vratimova? Určitě jsi musel mít i plno jiných nabídek.

Patrik: Ano je to pravda, minulá sezóna byla opravdu asi nejlepší, kterou jsem kdy zažil, povedlo se snad úplně všechno. Jako tým jsme překvapili snad všechny a byl jsem rád, že jsem tomu mohl pomoct svými výkony. Nabídky sice nějaké byly, ale vracím se, protože před dvěma lety mi Vratimov podal pomocnou ruku a nyní chci klubu pomoci já. Takže když se naskytla ta možnost, že Vratimov bude letos hrát divizi, rozhodl jsem se pro návrat zpět.

2. Vzhledem k tvým loňským výkonům přicházíš do klubu možná jako největší letní posila, vnímáš nějak zvýšena očekávání na tvou osobu?

Patrik: Samozřejmě vnímám, ale velkou hlavu si z toho nedělám, chtěl bych prostě navázat na své výkony z minulé sezóny a pokud možno být ještě lepší. Věřím, že nám to s týmem bude v soutěži fungovat a budeme se moci spolehnout jeden na druhého.

3. Jak jsem pochopil, tak vedení klubu si od tebe slibuje hlavně góly. Formu jsi potvrdil už v přípravě, co vlastně stojí za tvým střeleckým probuzením v posledních dvou letech?

Patrik: Jsem přesvědčen, že tomu pomohlo moje působení dva roky zpět tady ve Vratimově, měl jsem zde možnost hrát i za B tým, kde se mi střelecky náramně dařilo. V nižší soutěži jsem získal potřebné sebevědomí a to co jsem si dovolil tam, jsem následně přenesl i minulý rok na Hlubinu, nyní se toho snažím držet a posouvat se ještě dále.

4. Letošní příprava je nyní už minulostí, jak bys ji zhodnotil z tvého pohledu, jak probíhala aklimatizace ve staronovém prostředí?

Patrik: Příprava byla krátká, ale náročná, tak jak už tomu ostatně v létě bývá. Myslím si, že jsme připraveni dobře, jen je škoda některých zranění, ale i tak si myslím, že máme konkurenceschopný tým a už se nemůžu dočkat až nová sezóna začne. Moje aklimatizace nebyla vůbec náročná, většinu spoluhráčů jsem znal z minulého působení tady ve Vratimově a musím říct, že i nově příchozí parádně zapadli do kabiny. Za tu chvíli se tady utvořila skvělá kabina, tak doufám, že to nezůstane jenom uvnitř a potvrdíme to i výkony na hřišti.

5. V sobotu začínáme soutěž domácím zápasem s Jeseníkem, který je taky nováčkem v soutěži, co od tohoto utkání očekáváš?

Patrik: Jak říkáš, bude to utkání dvou nováčků divize, takže je těžké něco odhadovat, oba týmy budou po postupu natěšené a budou chtít vstoupit do soutěže vítězně, myslím si, že to bude otevřené. Věřím, že navážeme na některé výkony z přípravy, které nebyly vůbec špatné. Nebude to určitě lehké utkání, ale věřím, že Jeseník porazíme a začneme sezónu domácím vítězstvím. Byl by to perfektní start soutěže a dodalo by to celému mužstvu sebevědomí do dalších utkání. Zároveň by to byla ta nejlepší pozvánka pro fanoušky na další domácí zápasy.

6. V divizi se pohybuješ už celkem dlouho, co tedy očekáváš od letošní sezóny, jaké máte cíle a máš například nějáké své favority na vítězství? 

Patrik: Jako tým máme cíl takový, že bychom chtěli předvádět pohledný kombinační fotbal, samozřejmě svou hru budeme muset uzpůsobit s ohledem na soupeře. Doufám, že budeme co nejvíce vyhrávat a dělat fanouškům radost, ale jestli tomu tak bude, to musíme potvrdit svými výkony na hřišti. Co se týče osobních cílů, tak bych se chtěl střelecky prosazovat jako minulou sezónu, kdybych si měl stanovit nějakou metu, tak bych chtěl vstřelit alespoň 15 branek. Mezi favority letošního ročníku bych zařadil určitě opět Opavu B a Hlubinu, tedy týmy, které byly loni na špici. Dále pak Polanku a možná bych k nim přidal jako černého koně Řepiště. Nejvíce se pak samozřejmě těším na utkání proti Havířovu a Hlubině, kde jsem v minulosti působil a mám tam spoustu kamarádů.