Rozhovor s novou posilou týmu, Tomášem Bajzathem!

Po prvním kole krajského přeboru jsme zpovídali jednu z nových tváří týmu, konkrétně Tomáše Bajzatha, zkušeného středního obránce, který v létě zamířil do Vratimova z Havířova, ve kterém působil poslední čtyři roky v divizním A týmu. Tomáš během své kariery působil i v Petrovicích, Dětmarovicích, či v Orlové, v jejíž dresu si zahrál i třetí nejvyšší soutěž v Česku.


Po čtyřech letech v divizním Havířově, ses v létě rozhodl pro změnu, co tě přivedlo do Vratimova a jak se ti tady zatím líbí?

Těch faktorů pro změnu se sešlo více najednou. Mé pracovní zatížení mi dovolí lépe skloubit tréninky ve Vratimově, které v pohodě stíhám. Zejména jsem si chtěl ale prodloužit svou aktivní fotbalovou kariéru a v neposlední řadě to byla velká vytrvalost předsedy klubu, jehož zájem o mou osobu mě samozřejmě velmi potěšil.

Ve Vratimově se mi zatím moc líbí, v kabině panuje fajn atmosféra, areál je nově zrekonstruován. S ohledem na počasí předchozích dní bylo skvělé, že jsme mohli po trénincích využít vedlejší koupaliště. Vše zatím vnímám velmi pozitivně.

Mužstvo mělo původně hrát 1. A třídu, avšak dodatečně postoupilo do krajského přeboru, co tedy od týmu jakožto nováčka soutěže očekáváš a má mužstvo nějaké cíle do sezóny?


Konkrétní cíl asi zmínit nedokážu, v kabině jsme si žádný nedávali, ovšem fotbal se hraje vždy s tím, že chcete být co nejlepší. Všechno nám napoví první zápasy. Sám vnímám tým tak, že ačkoliv jsme v soutěži nováčkem, máme na to, umístit se minimálně v horní polovině tabulky.

Vzhledem k tvým zkušenostem bys měl v týmu plnit roli lídra, vím že poslední sezónu už jsi v Havířově nenastupoval tak pravidelně, takže jak se na tuto změnu těšíš?

Jak jsem zmiňoval výše, do Vratimova jsem přišel mimo jiné proto, abych si svou aktivní kariéru prodloužil, tedy mám velkou chuť hrát. Nevnímám sám sebe jako lídra, jsem součástí týmu, kde patřím jednoznačně ke starším a spíše doufám, že dokážu mladším spoluhráčům předat své zkušenosti. Jakou roli v týmu nakonec budu plnit, ukáže opět až čas a trenér.

Máte za sebou letní přípravu a první utkání sezóny, jaká byla příprava a zhodnotil bys krátce i sobotní zapas s Kobeřicemi?

Letní příprava je velmi krátká, ale to pro všechny týmy. Snažili jsme se do ní vměstnat vše, co bylo potřeba – nabrat fyzickou kondici, sehrát se, ale i přežít rozmary počasí, které nám často dávaly pěkně zabrat. Sám vnímám přípravu pozitivně, stihli jsme sehrát 3 přípravné utkání, kdy zejména při generálce jsme prověřili sami sebe s kvalitním soupeřem, kterému jsme se dokázali herně vyrovnat.

V utkání s Kobeřicemi jsem od prvních minut věřil, že si ze zápasu odneseme všechny 3 body. V průběhu zápasu chvílemi působil náš výkon poměrně nervózně. V prvním poločase jsme přečkali několik šancí soupeře, a ačkoliv jsme nakonec z jedné z nich inkasovali jako první, dokázali jsme na obdrženou branku obratem odpovědět a výsledek dokonce otočit, což prokázalo sílu týmu. V druhém poločase jsme si již byli schopni vytvořit více šancí, kdy byla jen velká škoda, že jsme některou z nich nedokázali proměnit a utkáni tak definitivně rozhodnout. Soupeř byl sice více na balonu, ale do větších šancí se z mého pohledu již v druhé půli nedostal.

Na závěr, máš nějaký vzkaz pro fanoušky, na co se můžou od tebe i týmu těšit?

Určitě bych rád řekl za sebe i všechny kluky z mužstva, že uděláme vše pro co nejlepší umístění v tabulce a zároveň bychom chtěli hrát takový fotbal, který bude fanoušky bavit a bude pro ně důvodem, aby si cestu na stadion našli. Budeme velmi rádi, když nás přijdou na zápasy podpořit a budou se fotbalem bavit stejně, jako my.