Řepiště nás v derby jasně předčily a vyhrály 0:4

V rámci šestého kola se naše mužstvo střetlo s rivalem z nedalekých Řepišť. Utkání slibovalo dobrou podívanou a to i přesto, že se utkali dva nováčci, neboť obě mužstva si v krajském přeboru zatím vedou na výbornou a pohybují se na špici tabulky. Utkání začalo lépe pro hosty, kteří i přes několik absencí od začátku ukazovali, že do Vratimova přijeli pro body a vytvářeli si tlak, z kterého několikrát ohrozili Střalkovu branku. První branka utkání přišla ve 22. minutě, kdy se po faulu Zbavitele na prchajícího Jurču pískala penalta, kterou s přehledem proměnil bývalý hráč prvoligového Baníku Ostrava, Oldřich Byrtus. Řepiště dokázaly svůj náskok zvýšit ještě do poločasu, poté co dokázaly zaskočit domácí obranu rychle rozehraným autem, po kterém si Jurča pohrál se stopery a předložil míč do odkryté branky Hrabcovi. Kdo čekal, že se bude ve druhém poločase konat tlak domácích, byl na omylu. Domácí jakoby stále byli zaskočeni brankou do šatny a většina jejich akcí končila na připravené obraně Řepišť. Když už se Vratimov dostal do šance a mohl snížit stav utkání, tak v nadějné pozici selhal střelec Teplý, kterého z malého vápna reflexivně nohou vychytal Szarowski. V 78. minutě hostující Jurča vyřešil brejk nejlépe jak mohl, a poté co se obtočil kolem Bajzatha a následně unikl po pravé straně předložil Celbovi nabídku, která se zkrátka nedala odmítnout. V 90. minutě pak po dalším úniku hostů završil Jurča své představení, když tentokrát branku sám vstřelil. Toto utkání se domácím bohužel vůbec nepovedlo, což je o to smutnější, že si cestu na stadion v sobotním dopoledni našlo přes 300 lidí, a jednalo se tak o dosavadní nejvyšší návštěvu v sezóně.


FC Vratimov – TJ Řepiště 0:4 (0:2)

Branky: 22. Byrtus (pen.), 44. Hrabec, 78. Celba, 90. Jurča

Sestava: Střalka – Smilowski (87. Murín), Zbavitel, Bajzath, Vojtek (64. Piskoř) – Duda (58. Roháček), Bzirský, Trmal – Brezula (87. Pešek D.), Wojatschke – Teplý

Hodnocení trenéra: Dnešní výkon nebyl z naší strany vůbec povedený, víme to všichni. Řepiště vyhrály zcela zaslouženě. Udělali jsme moc chyb na to, abychom mohli pomýšlet na lepší výsledek. Hosté do utkání vstoupili o mnoho lépe, úvodní nápor jsme však přečkali a cca. od patnácté minuty byla hra vyrovnaná, možná jsme byli i více na míči, ale v obou šestnáctkách nám dnes dal soupeř lekci. Druhý poločas to byla z naší strany křeč, nemohli jsme se dostat vůbec do hry a nakonec jsme dostali další dva góly.