Přípravu se slovenským Makovem jsme výsledkově zvládli skvěle!

FC VRATIMOV – ŠK JAVORNÍK MAKOV 4:1 (2:0)

Po minulém víkendu, kdy hráči dostali volno, jsme v sobotním větrném dopoledni odehráli mezinárodní přípravné utkání se slovenským ŠK Javorník Makov, tedy mužstvem, které ještě na podzim trénoval právě nynější trenér A Týmu, Filip Racko.

? SESTAVA: Muller (46. Sýkora) – Murín, Slota, Bajzath, Cempírek (46. Vojtek) – Piskoř, Mrkvička – Smilowski (70. Cempírek), Duda, Indra (46. Roháček) -Teplý (46. Jurik)

⚽️ BRANKY: Duda 2, Teplý, Cempírek

?️ KOMENTÁŘ TRENÉRA: Soupeř se před zápasem potýkal hned s několika absencemi, a to bylo na jejich hře bohužel znát. Makov přijel pouze v 10 lidech a nakonec si musel vypůjčit hned dva hráče našeho týmu. Co se týče hodnocení samotného utkání, tak první poločas hodnotím na výbornou, když jsme soupeře nepustili do jediné vážnější šance či nebezpečné situace, zatímco my jsme sami dali dvě branky a vytvořili si i několik dalších slibných příležitostí, které však zůstaly neproměněny. Dnes si troufnu říci, že naší největší slabinou byla produktivita a kvalita ve finální fázi, kdybychom v utkání byli stejně produktivní, jako v předešlých zápasech, tak by rozdíl v konečném výsledku byl rozhodně větší.

Druhý poločas byl z naší strany už takový lehkovážnější, sice jsme vstřelili další dvě branky, ale opět jsme neproměnili hned několik dalších šancí. V obranné fázi jsme však už nebyli tak jistí a zbytečně pouštěli Makov do nebezpečných příležitostí, na což jsme nakonec i doplatili, když soupeř jednou skóroval. Celkově tak utkání hodnotím pozitivně, jedinou kaňkou pak zůstávají naše neproměněné šance.

Nyní nás v týdnu čeká utkání s Bohumínem, které se domluvilo tak trochu na poslední chvíli. Pokud však budeme chtít pomýšlet na úspěch v tomto zápase, tak budeme muset zapracovat na naší koncovce. Od Bohumína samozřejmě očekávám, že nás mnohem více prověří i směrem dozadu, jelikož se jedná o kvalitní tým ze špičky Divize.