Poločasový obrat skóre znamená další 3 body a první místo v tabulce!

V sobotním dopoledni se v našem areálu odehrálo velmi bojovné utkání, už od začátku bylo jasno, že si ani jeden ze soupeřů nedaruje nic zadarmo, což dokazuje i fakt, že v utkání bylo uděleno celkem sedm žlutých a jedna červená karta. V úvodu utkání bylo aktivnější domácí mužstvo, které však mělo problém především v předfinální fázi a několikrát se samo obralo o slibnou příležitost. Postupem času se začali hosté osmělovat a vytvářet si převahu, ze které nakonec i udeřili. Po individuálním průniku Urbančíka po pravé straně, těžil z jeho kvalitního centru robustní Malúš, který v utkání dělal našim obráncům velké problémy. Vzápětí mohli domácí vyrovnat, Teplý si však na hranici malého vápna vylámal zuby na Godulovi, který vytáhl jeho střelu na břevno a následný roh. V samotném závěru první půle si vytvořili domácí ještě zajímavou standardku z 20 metrů, nadějně rozehraný signál však Duda nedokázal zužitkovat. Více už se toho v prvním poločase neudálo i zásluhou dobře hrajících obran na obou stranách.

Stejně jako v úvodu utkání, i na začátku druhého dějství bylo aktivnější domácí mužstvo, tentokrát však s tím rozdílem, že svou aktivitu dokázalo využít. Z kombinace Wojatschkeho a Trmala na středu hřiště těžil Teplý, který si za obranou hostů našel Trmalovu přihrávku, obešel brankáře a následně zasunul míč do odkryté branky. Vyrovnání jakoby domácí ještě více nabudilo a postupně si začali vytvářet čím dál tím větší převahu. Centr Teplého v 58. minutě boxoval hostující Godula přímo na hranici šestnáctky, kde stál připravený Bajzath, jehož střelu z voleje vykopávali hosté z malého vápna, k odraženému míči se však ještě dostal Wojatschke, jeho dorážku ale skvěle chytající Godula zneškodnil na roh. O pět minut později těžili domácí z dobré rozehrávky Müllera, v další šanci se tak ocitl Wojatschke, který si postupně pohrál s obranou i brankařem, a když už to vypadalo, že se budou domácí radovat, vykopl jeden z obránců míč z brankové čáry. V 77. minutě už se ale domácí z branky radovali, střídající Draxler si na půlce našel odražený míč, zatáhl jej po pravé straně a následným centrem našel volného Teplého, který si míč v šestnáctce nejprve zpracoval na prsa, přehodil na pravou nohu a následně z voleje i za pomoci teče hostujícího obránce napálil míč nechytatelně pod břevno. V závěru utkání už toho moc k vidění nebylo, hosté se nedokázali dostat do potřebného tlaku, a to i zásluhou vyloučení Mišance, který v rychlém sledu obdržel za své ostré zákroky dvě žluté karty a byl předčasně poslán do sprch.


FC Vratimov – TJ Háj ve Slezsku 2:1 (0:1)

Branky: 52. a 77. Teplý – 27. Malúš

Sestava: Müller – Murín (60. Zbavitel), Slota, Bajzath, Vojtek – Trmal, Smilowski – Brezula (88. Pešek D.), Duda (68. Draxler), Wojatschke – Teplý

Hodnocení trenéra: Za utkání musím kluky pochválit, na hřišti nechali všechno. Z naši strany to byl poctivý a týmový výkon. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a v prvních dvaceti minutách jsme si dokonce vytvořili pár nebezpečných šancí, ale bohužel, první branka se nám vstřelit nepodařila. V druhé polovině prvního poločasu byl už o něco aktivnější soupeř a dostal se po povedené akci do vedení. U inkasované branky, jsme lehce nechali projít soupeře na kraji hřiště, který se uvolnil a odcentroval na hlavu volného Malúše, který si v šestnáctce už věděl rady. Hned vzápětí jsme mohli vyrovnat, ale střelu Teplého z bezprostřední blízkosti tam zázračné vychytal gólman. O půli jsme kluky spíše uklidňovali a nabádali k trpělivosti a zvýšené agresivitě. Druhý poločas byl už jen o nás. Měli jsme řadu šancí a zásluhou Teplého dvou branek se nám povedlo zápas otočit v náš prospěch. Závěr jsme si i díky červené kartě hostů pohlídali. Myslím, že diváci mohli v sobotu vidět kvalitní utkání, které nabídlo spoustu fotbalových momentu na obou stranách. Od našeho týmu to byl určitě nejlepší výkon během dosavadních tří kol.