Podzim jsme zakončili smolnou prohrou v Bystřici

Bystřice 3:2 FC Vratimov

Sestava: Juras – Jašek (67. Stuchlík), Michalčák (85. Štromp), Harbáček, Kašuba – Macák, Pešek R. (81. Tříska A.), Osvěčík V., Trmal, Bandy (73. Osvěčík M.), Brezula (77. Ledvina)

Branky: 90. Tříska A., 91. Osvěčík V.

Hodnocení trenéra Racka:

Na utkání jsme se všichni hodně těšili, jenže vstup do něj nám vůbec nevyšel. Domácí měli úvodní výkop a než jsme vůbec dostali míč na své kopačky, už jsme prohrávali 1:0. Domácí nás zaskočili dlouhým autem a po sérii několika chyb se dostali do vedení. Než jsme se pořádně rozkoukali tak už to bylo o dva góly, poté co jsme jim doslova darovali penaltu.  V 15. minutě už tedy bylo skóre 2:0 pro domácí a my se konečně začali probouzet, dostali se do zápasu a začali být lepším týmem. Do poločasu jsme měli několik nadějných situací, žádná ale nebyla stoprocentní. Začátek druhého poločasu jsme se snažili snížit, ale domácí dobře bránili. Od 60. minuty jsme šli do rizika a vysunuli dopředu Michalčáka, ale vůbec jsme nedokázali využít jeho přednosti. Navíc jsme 15 minut před koncem dostali gól na 3:0 a o osudu utkání bylo v podstatě rozhodnuto. V posledních dvou minutách se nám sice podařilo vstřelit dvě branky, ale po druhé brance rozhodčí utkání ukončil.

Bohužel nám vůbec nevyšel vstup do utkání, což zápas hodně ovlivnilo. Bystřice má zkušený tým, a ne nadarmo je na prvním místě. Utkání už si dokázali pohlídat. Nevím, jestli za špatný vstup do zápasu může přemotivovanost nebo strach ze soupeře. Ale každopádně se z toho musíme poučit do jarních zápasů. Určitě musím kluky pochválit, že se snažili až do konce, také za to byli v závěru odměněni dvěma góly, které alespoň kosmeticky upravili konečný výsledek.