V tomto období se fotbal již uložil k „zimnímu spánku“ a proto můžeme uplynulý půlrok krátce zrekapitulovat. Díky finanční podpoře města Vratimova se již náš klub nepotýká v existenčních problémech a pozvolna probíhá jeho revitalizace. Od nové sezóny se nám podařilo nastartovat fotbalovou školičku pro děti od 5 let, kde se nám přihlásilo a neustále hlásí nejmenší fotbalové naděje, což nás velice těší. Pod vedením obětavých trenérů se všechny děti učí novým pohybovým dovednostem a specifickým fotbalovým cvičením, které je – dle názorů rodičů i dětí samotných –  velmi baví. Od září se nám naplno rozběhly i soutěže přípravek a mladších žáků. Nejmladší přípravka – U9 odehrála ve své skupině celkem devět utkání a starší přípravka – U11 sedm mistrovských utkání. Mladší žáci – U13 odehráli v podzimní části jedenáct zápasů a kluci si vedli velmi dobře. V listopadu a prosinci trenéři přípravek organizovali dva halové turnaje, a to 25.11.2017 „Vratimov Cup 2017“ v Bohumíně a 2.12.2017 již tradiční „Mikulášský turnaj“ v tělocvičně školy v Paskově. V krásné bohumínské hale se odehrál turnaj na dvou hřištích, za účasti 7 týmů, který se našim klukům podařilo vyhrát. V „Mikulášském turnaji“ se v konkurenci 5 týmů umístili naši mladíci na pěkném třetím místě.

Vratimovská mužská kopaná měla velmi úspěšnou uplynulou sezonu, kdy se povedlo postoupit nejen A – týmu do krajského přeboru, ale taktéž nově vybudovanému B mužstvu, jež postoupilo do přeboru okresního, v němž se po počátečních nevydařených utkáních postupně zlepšovalo a nakonec se dokázalo po podzimní části dostat na 6 místo. Naopak prvnímu týmu se vstup do vyšší soutěže vůbec nepovedl. Ačkoliv se mužstvo dokázalo vyrovnat herně téměř všem soupeřům, nedokázali vratimovští vydolovat více než 9 bodů a po podzimní části jsou na chvostu tabulky. Pevně věříme, že se v zimní přestávce dobře připraví a výsledky se v jarní části zlepší. K tomuto by měl přispět dnes již tradiční zimní turnaj o „Pohár starostky“, který je již třetím ročníkem a má mezi zúčastněnými kluby hodně pozitivní ohlasy. Turnaj začíná 20.ledna a potrvá do 3.března 2018, kdy jsou hracím dnem soboty. O měsíc později začíná další, paralelně pořádaný zimní turnaj, v němž se představí taktéž naše B mužstvo a hracím dnem bude vždy neděle. Zveme tímto všechny fanoušky fotbalu na stadion ve Vratimově i v roce 2018.

Městu Vratimov a jeho zastupitelstvu bychom rádi touto cestou poděkovali za podporu v uplynulém roce a věříme v další dobrou spolupráci.

Přejeme všem občanům Vratimova a našim věrným fanouškům vše nejlepší v novém roce 2018.

Tomáš Klejnot

předseda FC Vratimov z.s.