Novotný: V utkání s Bohumínem jsme dominovali, ale nebyli jsme efektivní

Zdeněk Novotný

Teprve dvacetiletý stoper přišel do Vratimova v zimě z Dolních Datyň, kde strávil poslední rok a půl své fotbalové kariéry. V mládeži pak působil pouze ve Vítkovicích a později Porubě. Během zimy se rychle zapracoval do sestavy Vratimova, když v úvodních dvou kolech nastoupil vždy v základní sestavě. V rozhovoru si můžete přečíst, proč se v zimě rozhodl pro příchod do Vratimova nebo to, jak hodnotí dosavadní výkony v soutěži.

Svou mládežnickou karieru jsi spojil s Vítkovicemi, později Porubou. Proč sis tedy jako svůj první klub v dospělém fotbale vybral Dolní Datyně? Co tě přivedlo právě tam?

Svůj poslední rok v dorostu jsem strávil v Porubě, která ještě loni neměla mužský tým, takže jsem věděl, že budu muset jít hrát jinde pokud budu chtít pokračovat dále. S blížícím se koncem sezony, se mi ozvali z Datyň a vzhledem k tomu, že jednali nejrychleji, tak jsem nad tím ani moc neváhal a na jejich nabídku kývl. Musím říct, že jsem tehdy udělal dobré rozhodnutí, protože jsem měl možnost pravidelně nastupovat a doteď jsem lidem v Datyních vděčný za to, že mi dali šanci.

V Datyních jsi strávil loňskou sezónu a první polovinu té letošní, bylo pro tebe složité se adaptovat na dospělý fotbal po přechodu z toho mládežnického?

Musím uznat, že to pro mě byl velký skok, jelikož jsem nevěděl co mě bude čekat v dospělém fotbale. Od mala jsem hrával se stejnými kluky, ale také proti stejně starým klukům, až do dorostu. Po dorostu mě čekala změna v podobě nové kabiny spoluhráčů i trenéra. Naštěstí jsem neměl sebemenší problémy se zapadnutím do kolektivu a všichni kolem se mi snažili pomoci, za což jsem rád.

V zimě ses rozhodl pro přestup do Vratimova, co tě k tomu vedlo?

Největším lákadlem pro mě byla možnost zahrát si zase o soutěž výše. V první moment jsem nad nabídkou Vratimova trochu váhal, protože jsem byl v Datyních spokojen po všech stránkách a nechtělo se mi odcházet v polovině rozehrané soutěže. Nakonec jsem se však rozhodl upřednostnit své ambice a zatím svého rozhodnutí určitě nelituji.

Byl právě posun do vyšší soutěže tím stěžejním faktorem v tvém rozhodování, nebo ve tvém rozhodování hrálo roli i něco dalšího?

Jak jsem říkal, posun do vyšší soutěže byl jedním ze stěžejních faktorů. Dalším důvodem byl také fakt, že v létě do Vratimova odešlo pár kluku z Datyň se kterými jsem hrál i v dorostu. Ti si působení ve Vratimově hodně pochvalovali a doporučovali mi to. Samozřejmě jsem při konečném rozhodování dal i trochu na jejich slova a musím uznat, že i kabina ve Vratimově je super a rozumím si s každým.

Zatím jsi v zeleném dresu stihl odehrát několik utkání v přípravě a dvě mistrovské utkání, vnímáš nějaký rozdíl mezi krajským přeborem a divizi?

Během přípravy jsme odehráli čtyři utkání s kluby z krajského přeboru a výsledky i předvedená hra mluvila za vše. Kvalita i rychlost naší hry byla oproti soupeřům z kraje opravdu rozdílná. Co se týče utkání a soupeřů v soutěži, tak si myslím, že na nějaké soudy je po dvou utkáních ještě brzy.

Po prvních dvou utkáních máme na kontě tři body za jednu výhru a jednu prohru. Jak jsi spokojen se startem do jarní části soutěže?

Samozřejmě bych byl radši, kdyby ty výhry byly dvě, ale soutěž je zkrátka vyrovnaná a nemůžeme počítat s tím, že vyhrajeme každý zápas, i když bychom všichni chtěli . Herní projev máme dobrý, obzvlášť v tom domácím utkání s Bohumínem jsme dominovali, bohužel jsme to nedokázali přetavit ve výhru. Věřím však, že se z toho utkání poučíme a příště takový zápas dokážeme dovést do vítězného konce.

V neděli nás čeká venkovní utkání v Bílovci, který zatím na jaře nedokázal bodovat. S čím do toho zápasu pujdete?

Půjdeme do toho zápasu jako do každého. S maximálním nasazením a touhou po výhře. Věřím, že v neděli si odvezeme tři body my.