Vyjádření k situaci v klubu FC Vratimov, z.s. 

Rádi bychom touto cestou informovali všechny fanoušky o nejnovějších informacích a změnách týkající se spolupráce s klubem MFK Frýdek Místek, a.s. 

S ohledem na situaci ve frýdecko-místeckém fotbalu a pandemii koronaviru, jsme za spolupráce s městem Vratimov povolili klubu MFK Frýdek Místek, a.s., využívat naše tréninkové plochy a zázemí. Během této doby jsme se důkladně seznámili se situací v MFK Frýdek Místek, a.s., a po několika jednáních s p. Lokajem, předsedou správní rady MFK Frýdek Místek, a.s., jsme dospěli k závěru, že sdružením našich dvou klubů mohou obě strany profitovat.  

Tato situace nyní znamená, že klub MFK Frýdek Místek, a.s., dohraje letošní ročník Moravskoslezské fotbalové ligy pod svou hlavičkou, avšak v útrobách našeho areálu, to však pouze za předpokladu, že se letošní sezóna dohraje a od 1. července 2021 by se již mělo jednat o zcela jiný a nový subjekt, FC Vratimov, a.s., přidružený k našemu klubu FC Vratimov, z.s. 

Podstatou spolupráce by především mělo být vybudování silné a konkurenceschopné mládeže, včetně dorosteneckých kategorií, a to již od příštího ročníku. Díky této spolupráci se pak v příští sezóně do Vratimova vrátí po několika letech 3. nejvyšší fotbalová soutěž.  

Jsme přesvědčeni, že nově nastolená spolupráce mezi našim klubem, MFK Frýdek Místek, a.s., a městem Vratimov bude pro rozvoj fotbalu ve Vratimově klíčová, jelikož se v novém areálu města bude hrát 3. liga, což by pro naše odchovance a hráče mělo být skvělou motivací do budoucna.