Poslední přípravný duel před ostrým startem letošního ročníku MSFL jsme odehráli na travnatém hřišti v Ústí nad Orlicí. Soupeřem nám ale nebyl domácí celek, nýbrž rezerva ligového Jablonce.

Poslední příprava a teď už se půjde naostro. V příštím týdnu nás čeká ještě předkolo MOL Cupu, kdy vycestujeme do nedalekého Havířova, koncem prázdnin už ale budeme hrát o mistrovské body.

Na hřišti v Ústí nad Orlicí nás čekal souboj s třetiligovým béčkem ligového FK Jablonec. Škoda, že jsme na úvodní branku soupeře, kterou po centru Nykrina vstřelil ve 23. minutě Daníček, nedokázali reagovat. Nejblíže vyrovnávací branky byl ve 35. minutě Ožvolda, který nastřelil tyčku domácí branky.

„Dnes nás čekal velice kvalitní soupeř, který byl výborně fyzicky připravený. Ve svém středu měl navíc řadu zkušených fotbalistů, takže nás nečekalo nic lehkého. Od samého začátku nás soupeř však přehrával ve středu pole, čímž mu také vyšel lépe vstup do zápasu. My jsme se trošku hledali a než jsme se stačili přizpůsobit, tak nám bohužel po centru ze strany vstřelil Jablonec gól. Právě tyhle situace ze stran nám dnes dělaly velké problémy, oni si z těchto situací vytvořili pak ještě několik dalších šancí. Kluci tohle nebránili tentokrát dobře, na tohle se musíme v týdnu určitě zaměřit. Po inkasované brance jsme si vytvořili dvě stoprocentní šance, ale narozdíl od soupeře jsme je proměnit nedokázali. Jablonečtí asi zaslouženě první půli vyhráli, jelikož měli převahu,“ komentoval první pětačtyřicetiminutovku vratimovský kouč Filip Racko.

Druhá polovina zápasu už tolik zajímavých situací nepřinesla. A jelikož ani jeden ze soupeřů branku vstřelit nedokázal, skončilo poslední přípravné utkání naší těsnou porážkou.

„Ve druhé půli Jablonec častěji držel míč na svých kopačkách, my jsme hodně běhali bez míče. Byla tam spousta ztrát, dlouho jsme byli bez míče, pak jsme jej získali, ale hned vzápěti jej opět ztatili. Vůbec jsme nedokázali podržet balón. Soupeře jsme ale do nějakého vážnějšího zakončení nepustili. Byly tam nějaké centry z boku, ty šly však vedle branky. Ke konci zápasu už oběma týmům docházely síly, takže jsme prohráli tímto těsným rozdílem,“ řekl Racko.

Ten se už se svým mužstvem bude soustředit na páteční pohárovný souboj s divizním MFK Havířov (utkání bylo na žádost domácího celku přeloženo na pátek!). Zápas začíná v 17.00 hodin a my jen připomeneme, že vítěz tohoto duelu se bude moci v dalším kole národního poháru těšit na druholigový 1. SK Prostějov.

„Porážka v generálce nás samozřejmě mrzí, ale musíme zase ocenit sílu Jablonce, který byl opravdu aktivní. My teď kvalitně potrénujeme a do Havířova pojedeme pro pohárový postup,“ dodal Filip Racko, pro kterého souboj s Indiány bude velice pikantní. No bodejť by i ne, když se v Havířově narodil a po návratu z Německa tady i nějakou chvíli znovu hrál. Nezbývá tedy jediné, držet jemu i našim chlapcům v pátek palce.

„Odehráli jsme dobrý zápas, kluci hrubou část přípravy vstřebali dobře. Jen jsme ten přípravný duel mohli rozhodnout dřív. Už během prvního poločasu jsme měli čtyři dobré příležitosti k vedoucí brance,“ dodal k průběhu zápasu asistent jabloneckého trenéra Tomáš Čížek.

FK JABLONEC B – FC VRATIMOV, a.s. 1:0 (1:0)
Branka: 
23. Daníček.
Jablonec B: Fiala (46. Ježek) – Štěpánek, Vošahlík, Koblížek – Nykrín (35. Coufal), Rozkovec, Munzar (70. Drda), Diviš, Černák – Brandl (60. Břenek). Trenér: Jaroslav Vodička.
Vratimov: Střalka (46. Sýkora) – Varadi (60. Hammer), Demianenko, Igbinoba, Hajnoš – Ožvolda, Dziuba – Hladík (60. Bzirský), Hruška (46. L. Kundrátek), Klejnot (60. Duda) – Teplý. Trenér: Filip Racko.