Po dobrém výkonu prohráli domácí borci v úvodu zimního turnaje o Pohár starostky s aktuálně 8 týmem Divize E, Bohumínem, 2:0 (1:0). Přestože domácí nedokázali svého soka porazit, lze tento zápas hodnotit především pozitivně, kluci šli do zápasu z hrubé zimní přípravy a jednalo se o vůbec jejich první vystoupení v zimní přípravě, Trenér Hořinek dal šanci hned všem novým hráčům, kteří jeho důvěru bezpochyby nezklamali.

Jelikož je tým spolu teprve krátce a nové tváře se tak teprve seznamují s těmi starými mohlo se zdát, že souhra nebyla zcela optimální, avšak na všech hráčích šlo vidět odhodlání, snaha, nasazení i jistá fotbalovost.

Zápas se odehrával ve vysokém tempu a nasazení, hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba týmy si dokázaly vytvořit několik více než nadějných pozic ke skórování. Zatímco naše mužstvo své šance trestuhodně zahazovalo, soupeř se ukázal být efektivnějším a v každém poločase se dokázal jednou prosadit. Kluci sami moc dobře ví, že proměňování šancí je jedna z věcí, které se do startu soutěže musí napravit.

I přes nepříznivý výsledek zápas ukázal, že A tým má kvalitní základy na kterých lze stavět a všichni můžeme věřit, že budeme konkurenceschopným družstvem nejen v turnaji, ale především v soutěži.

Sestava FC Vratimov: Juras – Jašek, Pešek Radim, Michalčak, Klimsza – Dawid, Uherčík, Racko, Pešek Jiří – Osvečík, Svěnčík. V průběhu zápasu naskočili také další hráči, jmenovitě: Pohludka, Stuchlik, Brezula, Bandy, Pešek David a brankář Černy.