Mladší přípravka U9 má za sebou start do jarní části soutěže

Po dlouhé zimní pauze, proložené několika turnaji, začala všem přípravkám a konkrétně mladší přípravce U9 jarní část venkovní sezóny. V posledních dvou týdnech sehráli kluci pod vedením trenéra Chlopka a Klejnota hned čtyři utkání, z čehož tři byly soutěžní. Postupně se utkali se Starou Bělou, Porubou a v minulém týdnu sehráli i dvojutkání s Hlučínem. 

Komentář trenérů: Po sérii několika halových turnajů, venkovních trianglu a přáteláku během zimních měsíců, nám začala i venkovní část sezóny, na kterou se všichni kluci těšili. Musíme říct, že jsme v celku pozitivně překvapeni, jak si kluci v úvodních zápasech počínali. S dobrými soupeři jsme dokázali držet krok, nejen po výsledkové stránce, ale hlavně i co se týče herních vlastností. Ještě na podzim jsme týmům jako Hlučín nebo Poruba nedokázali moc konkurovat a teď šlo na některých vidět velké zlepšení. Ať už se bavíme o pohybových vlastnostech, tak především o práci s míčem. V naší kategorii nejde primárně o výsledky, ale o to, ať kluky fotbal baví a dostaneme do nich nějaké základy do sportu obecně a jsme rádi, když můžeme sledovat jejich progres.

Nechceme konkrétně jmenovat, kdo z kluků udělal největší pokrok, ale rádi bychom vyzdvihli výkony těch vůbec nejmladších kluků z ročníku 2017, kteří jsou v některých případech až o dva roky mladší a kteří se s námi postupně zapojují do tréninků a utkání. Na podzim s námi hráli už Ondra Žvak a Alex Vytopil, kteří jsou nyní už stabilními členy naší sestavy. Během zimy a posledních týdnů se k nám připojili i další kluci ze školičky, kteří svou kategorii už nyní převyšují a musíme říct, že jsme potěšeni jejich výkony.