Dvougólový střelec Sebastián Šeba hodnotí utkání s Jeseníkem.

Lepší úvod do soutěže sis mohl jen těžko představit, tři body do tabulky a sám jsi vstřelil dvě branky a další dvě pro své spoluhráče připravil. Jak hodnotíš sobotní utkání a popsal bys fanouškům své branky?

Sebastián: Tak v první řadě jsem strašně rád, že jsme do soutěže vstoupili vítězně a dokázali si, že na to naše mužstvo má. Za branky a asistence jsem samozřejmě taky rád, vždy je skvělé, když v novém týmu jako útočník nečekáte dlouho na gól. Utkání se nám zpočátku nevyvíjelo vůbec dobře, protože jsme udělali zbytečné chyby v rozehrávce a brzy prohrávali 0:2. Prohrávat takhle brzy a ještě k tomu v prvním utkání sezóny není nic jednoduchého, každý má najednou v hlavě jen ty černé scénáře, ale musím říct, že jsme se s tím porvali výborně a ještě do poločasu jsme dokázali srovnat. O půli v šatně už šel ze spoluhráčů cítit klid a sebedůvěra, na zlepšení jsme poté navázali a zaslouženě vyhráli. Svoje branky bych popsal vlastně úplně stejně, z pravé strany jsem si dvakrát navedl míč na střed a levačkou jsem to uklidil k tyči. Doufám, že se nejednalo o mé jediné branky a bude se mi dařit i nadále, tak abych byl týmu co nejvíce ku prospěchu.

Po dvou letech v Opavě, kde jsi nakoukl i do A týmu ses rozhodl pro změnu angažmá, co tě k tomu vedlo a jak se ti zatím v novém prostředí líbí?

Sebastián: V Opavě jsem sice strávil jen dva roky, ale už jsem cítil, že to chce změnu, protože jsem stagnoval, a i přesto, že jsem byl v zimě na přípravě s áčkem, tak jsem necítil, že bych měl reálnou šanci se tam prosadit. Zůstávat v béčku mi pak nedávalo úplně smysl i s ohledem na každodenní cestování do Opavy. Proto jsem se rozhodl pro změnu prostředí a vybral jsem si právě Vratimov, zatím mám jen pozitivní dojmy, jsem velmi spokojený, fotbal si momentálně užívám. Co se týče zázemí, tak máme vše co potřebujeme a hlavně i za tu krátkou chvíli jde vidět, že v kabině jsme utvořili super partu, která dokáže táhnout za jeden provaz.

Nyní nás čeká utkání v Bohumíně, který se dlouhodobě pohybuje na špici Divize F, co očekáváš od tohoto utkání?

Sebastián: Očekávám, že to bude určitě těžké utkání, protože Bohumín hraje dobrý fotbal a na domácím hřišti je porazí málokdo, o tom jsem se přesvědčil už loni, když jsme tam s Opavou prohráli 2:0. Vím ale, že si Bohumín momentálně prochází menší přestavbou, takže jejich hra může být odlišná oproti loňsku. Věřím ale, že máme dostatečně kvalitní tým, abychom mohli hrát vyrovnaně s kýmkoliv, během týdne se připravíme co nejlépe a budeme chtít určitě potvrdit výhru z úvodního kola.