SK Stonava – FC Vratimov 0:2 (0:0)

Branky: 65. Michalčák, 77. Svěnčík

Sestava: Štromp – Jašek, Harbáček, Stuchlík – Pešek – A.Třiska (46. Michalčák), Trmal (81. Hrdý), V.Osvěčík, Brezula – Svěnčík (85. Kašuba), M.Osvěčík (69. Bandy)

Hodnocení trenéra Racka:

Dnešní utkání se hodnotí velice příjemně, moji hráči ukázali veliký charakter a vůli po vítězství. Stonava má určitě svoji kvalitu, a také velice silné zázemí. Dneska pro nás bylo mnohem těžší vypořádat se způsobem řízení zápasu než se soupeřem samotným. Do utkání jsme vstoupili výborně a Brezula šel z boku sám na brankáře, bohužel ho neprostřelil, poté ještě nastřelil Svěnčík břevno, branka by však stejně neplatila kvůli údajnému ofsajdu. Po těchto šancích se do utkání dostali i domácí, a to především díky velké podpory tzv. dvanáctého hráče. V této chvíli nás hodně podržel Štromp, který chytil dvě šance domácích.

Druhý poločas jsme hráli trpělivě a čekali na svou šanci, která přišla v 65. minutě, kdy Svěnčík zahrál standardní situaci přesně na Michalčáka a ten nás poslal do vedení 1:0. Od té doby jsme na hřišti již vládli, Stonavu jsme radši ani nepouštěli k naší šestnáctce, protože nám bylo jasné, že penalta by byla nejspíše hodně blízko. Naopak hrozili jsme z brejků a po jednom z nich se trefil Svěnčík. Od té doby už se utkání dohrálo v klidném duchu. Vzhledem k průběhu utkání jsme si všichni pořádně užili oslavy a já věřím, že nás toto utkání nakopne do druhé poloviny jara.

Utkání tentokrát hodnotí Petr Michalčák:

Věděl jsem už týden dopředu, že nás nečeká nic lehkého. Hráli jsme s týmem, který je na druhem místě s nejlepším střelcem soutěže. Od samého začátku jsme se soustředili na to, co jsme si řekli před zápasem v kabině, a to hrálo v náš prospěch. Začátek zápasu se nám vyvedl skvěle, měli jsme hru pod kontrolou a soupeř nebyl nijak zvlášť nebezpečný. Asi po 20 minutách se hra vyrovnala a Stonava ukázala svoji kvalitu i dopředu, ale v tom nejdůležitějším nás Štromp podržel. Domácí si do konce poločasu už nic nevytvořili. Do druhé půle už jsem nastoupil i já a šel hrát do obrany, a tak neměli domácí směrem dopředu absolutně nic. S trpělivostí a kontrolou nad celou hrou jsme se mohli radovat po standardní situaci, kdy mi Svěnčík posadil krásný centr přímo na hlavu a já ještě lépe zakončil přesně do šibenice. Ten stejný hráč si po nějaké chvíli pohrál ve vápně s domácí obranou a vzal situaci na sebe. Uklidnil nás gólem na 0:2. Zápas jsme si pohlídali až do konce a mohli jsme se po dlouhé době radovat z vítězství.

Musím kluky pochválit a poděkovat za skvěle odvedený výkon. Konečně jsem nás poznával a viděl kvalitu, která v nás bezpochyby je.

Teď se budeme soustředit na domácí zápas tak, abychom body z venku potvrdili a konečně si připsali tři body i před domácím publikem.