FC Vratimov – Jistebník 2:2

Branky: 45. Michalčák, 86. Hrdý

Sestava: Štromp – Michalčák, Harbáček, Kašuba – Pešek – Brezula (46. A. Tříska), Trmal (43. Hrdý), Osvěčík V., Osvěčík M. (59. Macák) – Svěnčík, Ledvina (69. Racko)

Hodnocení trenéra Racka:

Bohužel v utkání se opět potvrdilo, že máme velké problémy, když k nám přijede soupeř, který se soustředí jen na bránění a snaží se o brejky. Od začátku jsme drželi míč, ale do šancí se moc nedostávali. Soupeř bránil na hranici své šestnáctky, a pouze dva až tři hráči se pouštěli do brejků, ty se nám sice dařilo zastavovat, ale čím dál častěji blíže našeho vápna, až jsme jeden z nich zastavili faulem v pokutovém území a byla z toho penalta, ve 43. minutě jsme tak prohrávali 1:0, avšak díky povedené standardní situaci, ze které se prosadil Michalčák, jsme dokázali ihned odpovědět a vyrovnat tak ještě do poločasu. Nástup do druhého poločasu už nám klasicky nevyšel, když hned ve 47. minutě jsme inkasovali po nedohrané standardní situaci. Poté jsme až do konce utkání soupeře tlačili, vytvořili jsme si i několik šancí, a nakonec i jednu z nich proměnili, poté co se opět po standardní situaci prosadil tentokrát Hrdý, ten samý hráč mohl i rozhodnout v nastavení, ale bohužel neprostřelil brankáře hostí z nějakých 8 metrů. Doma jsme po dvou vítězstvích opět jen remizovali, což nás hodně mrzí, v případě výhry jsme se totiž mohli posunout na druhé místo.

Utkání hodnotí Martin Kašuba:

Tento zápas se mi hodnotí špatně, protože remíza je pro nás ztrátou. Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, protože hosté se zachraňují, a tak to i vypadalo na hřišti. Od začátku jsme měli balón pod kontrolou, ale přes úpornou obranu jsme se těžko dostávali do šancí. Hosté se spoléhali na rychlé brejky, po jedním z nich kopali penaltu, kterou proměnili. Sice jsme hned za minutu vyrovnali, když z trestného kopu skóroval hlavou Michalčák. Hned po změně stran jsme darovali Jistebníku standardku, kterou na dvakrát využili, a tak začal boj s urputnou obranou hostí. Jak jsem říkal, do moc velkých šancí jsme se nedostávali a s přibývajícím časem jsme vyměnili hru po zemi za nakopávané balóny a spoléhali jsme taky na standardky, protože v týmu máme dobré hlavičkáře. Právě po jednom rohu jsme vyrovnali Hrďasem, ale to bylo vše, protože hosté dobře bránili a hostující brankář zneškodnil několik dobrých příležitosti, které jsme ke konci zápasu měli, proto jsme získali jen bod. Mrzí nás to, protože druhá Stonava prohrála a my jsme se mohli posunout na druhé místo. Máme ještě dva zápasy a pokusíme se je oba vyhrát. Snad se k nám přikloní štěstí a vybojujeme konečné druhé místo v tabulce.