Po příjezdu ze soustředění byl vyzpovídán další hráč, tentokrát se stal naší obětí kapitán mužstva a dlouholetá opora FC Vratimov Radim Pešek.

1. Myslíš si jako kapitán týmu, že právě ukončené soustředění bylo tím pravým ořechovým, pro to abychom se v soutěži zachránili?
Radim: „Tak určitě, o záchraně v soutěži jsem přesvědčen, protože kvalita našeho týmu je nyní obrovská a za své působení ve Vratimově jsem ještě nezažil takhle dobře složený tým. Co se týče soustředění, tak musím říct, že nám může jenom pomoci, byl jsem velmi překvapen z přístupu všech kluků, kteří to odjezdili bez výjimky na 200% a ačkoliv to bylo náročné, tak vím, že pokaždé když byla zimní příprava tvrdá, tak jsme na jaře slavili úspěch, takže doufám, že přesně tady to nasazení a tvrdá práce bude tím co si přeneseme do jarních bojů o záchranu a splníme tak stanovený cíl.“
2. Do týmu přišlo hned několik posil, mohl bys krátce zhodnotit jejich přístup, a cítíš z nich chuť rvát se za Vratimovský dres?
Radim: „Musím říct, že všichni zapadli skvěle, na všech jde vidět obrovská chuť hrát a především trénovat, což v minulých letech nebylo úplně zvykem. Myslím, že ty posily, které přišly budou všechny přínosem, přišla zkušenost, kvalita, ale také mladá krev, která je velmi dravá. Věřím, že tohle je to co jsme potřebovali a ten tým je teď složen velmi dobře a budeme tak na jaře úspěšní.“
3. Mnoho lidí neví, že také trénuješ naše mladé naděje, co tě k tomu přivedlo? Určitě není jednoduché to časově skloubit s tvou prací a osobním životem.
Radim: „Tak co mě k tomu přivedlo, asi především ta chuť pomoci klubu, jsem tady už nějakou dobu a cítím takovou zodpovědnost vůči klubu, a tak se mu tím snažím něco vrátit. Fotbal mě strašně baví, je to vlastně můj život a momentálně mě to trénování malých dětí naplňuje. Časově to je bezpochybně náročné, avšak pokud člověk má tu chuť a chce nějak pomoci, tak si tu cestu vždy najde. Ta mládež je vlastně to nejcennější co máme, je to naše budoucnost a za pár let z toho může těžit třeba i A mužstvo.“

Vzkaz od Radima na závěr: Chtěl bych tímto rozhovorem pozvat všechny fanoušky na jarní část sezony, kde zcela jistě uvidí úplně jiné mužstvo než na podzim, a za kluky můžu slíbit, že na hřišti vždy necháme vše.

Radimovi děkujeme za čas, který si na nás vyhradil a pevně věříme, že se mu bude dařit nejen na hřišti, ale také v jeho osobním životě.