Ostrava Lhotka – FC Vratimov B 1:2 (0:0)

Sestava: Šipula – Bandy, Nohel, Surma, Macák – Baláž, Tříska T., Zsigrai, Tylšar P. – Žižka, Popelka

Střídali: Kontra, Tylšar V., Hudeček, Tříska A., Ryška

Branky: 46. Macák, 53. Bandy

ČK: 90. Baláž

Hodnocení trenéra Svěnčíka:

Do dnešního utkání jsme nastoupili v té pravděpodobně nejsilnější sestavě, kterou nám náš tým nabízí, kromě O. Adámka nastoupili všichni hráči, se kterými jsme před sezonou počítali. Je velká škoda, že jsme se takto sešli až v 10.kole, jelikož jsme na tom mohli být o poznání lépe. Několik kol nám chyběl zraněný Zsigrai a Bandy s Kontrou si pro změnu plnili rodinné či pracovní povinnosti, dále nás sráželi zbytečné červené karty, kterých bylo již přespříliš, či špatná životospráva, a tak není divu, že se sestava vždy přizpůsobila tomu, kdo zrovna přišel a mohl hrát.

Zpět k dnešnímu utkání, do zápasu jsme vstoupili velice dobře a vytvořili jsme si dvě až tři gólové šance, ale jak Bandy, tak Tříska mířili pouze mimo tři tyče. Hosté během první půle zahrozili pouze jednou, a to z brejku, při kterém nás podržel Šipula. Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře a byli jsme za to odměněni, levačkou se zpoza vápna přesně trefil Macák. Tato branka nás uklidnila a my nadále pokračovali v aktivní hře, zásluhou Macáka s Bandym, kteří předvedli krásnou kombinaci, jsme chvíli na to šli do vedení už o 2 branky. Soupeř si do této doby stále nevytvořil žádnou gólovou příležitost, až na jeden sporný moment, při kterém se domácí útočník nacházel v ofsajdovém postavení, avšak ani tuto výhodu nedokázal využít a ztroskotal na připraveném Šipulovi. Během zbytku utkání jsme už nedokázali využít žádnou další šanci, a tak přišel trest. Soupeř snížil na 1:2 z nenápadně vypadající standardní situace. To hlavní ale přišlo v 90. minutě, kdy soupeř zahrával přímý kop a v našem pokutovém území upadl nikým neatakovaný hostující útočník, rozhodčí to bohužel pro nás viděl jako penaltový zákrok a odpískal pokutový kop. Naštěstí pro nás domácí poslali míč pouze do tyče a ihned poté byl odpískán konec utkání.

Na závěr bych chtěl všechny kluky co dnes nastoupili pochválit a poděkovat jim za bojovný výkon. Věřím, že pokud se nadále budeme scházet v plném počtu, dokážeme v posledních třech utkáních získat plný počet bodů a zakončíme podzim ve středu tabulky.