V sobotním utkání s Heřmanicemi vstřelil Vojtěch Wojatschke během 17 minut čistý hattrick a navázal tak na svou branku z prvního kola. Se čtyřmi góly je tak momentálně nejlepším střelcem týmu. Vojta v našem klubu působí už od zimy a během své krátké kariery prošel například Dolním Benešovem, ale hlavně Baníkem Ostrava, ve kterém působil ve většině mládežnických kategorií.

Jsou za námi první dvě kola sezóny, ve kterých mužstvo získalo všech 6 bodů, i s ohledem na to že jste v soutěži nováčkem, počítali jste vůbec s takovým startem?

Všichni jsme hrozně rádi, že jsme ten začátek soutěže zvládli takhle a máme plný počet bodů. Ačkoliv jsme úplně nevěděli co od soupeřů čekat, tak jsme všichni chtěli do sezóny vstoupit dobře, a to se i myslím povedlo.

Mohl bys krátce zhodnotit sobotní utkání a popsat fanouškům své branky?

Jak už jsem říkal utkání s Heřmanicemi jsme chtěli za každou cenu vyhrát, a to i přestože ještě loni hrály v divizi. Začátek zápasu jsme měli minimálně výsledkově skvělý, už ve třicáté minutě jsme vedli 5:0, ale poté tam z naší strany přišlo určité uspokojení, které domácí ihned potrestali a do poločasu stihli dát 2 branky a ožili. Během druhého poločasu nám počasí moc nepřálo a už se hrálo na velmi podmáčeném terénu, takže to byl takový bojovný fotbal. Bohudík jsme si náš náskok už pohlídali a odvezli si všechny tři body.
Ke svým brankám, při prvním gólu mi Kuba Teplý prostrčil balón za obranu a já šel sám na bránu, udělal jsem brankáři kličku a míč zasunul do odkryté brány, druhý gol jsem vstřelil z brejku po soupeřově rohu, při kterém jsem čekal vysunutý na půlce a dostal jsem přihrávku od Vojty Trmala, který vybojoval míč na naší šestnáctce, a já poté obešel posledního obránce, který mě hlídal a od půlky šel sám na golmana, kterého jsem obstřelil na bližší tyč. Při třetí brance mě Ondra Roháček našel na hranici vápna a já následně přeloboval vyběhnuvšího golmana domácích.

Na jaře jsi u nás v klubu již působil, akorát tehdy v třetiligovém mužstvu, bylo tak pro tebe lehčí se v novém týmu adaptovat?

Ano, určitě mi to mnohé ulehčilo, s kluky z týmu se znám velmi dobře, jelikož i během jarní části jsem jim byl několikrát vypomoci, a naopak spousta z nich zase tehdy vypomáhala nám, když zrovna bylo třeba. S adaptací jsem tak neměl žádné problémy, navíc tady i pár kluků, z tehdejšího áčka, stejně jako já, pokračuje i nadále, takže myslím, že momentálně tady máme super partu, která táhne za jeden provaz.

Během dvou utkání jsi stihl vstřelit čtyři branky a střelecky se ti dařilo už v přípravě, cítíš, že na tebe, i vzhledem k tvým zkušenostem z Baníku a nyní z třetí ligy, tým spoléhá?

Neřekl bych, že by kluci na mě nebo kohokoliv jiného přímo spoléhali, naopak já sám cítím, že bych měl týmu co nejvíce pomoci, přece jen jsem přišel do týmu z MSFL, takže jsem jen rád, že se mi momentálně daří a prosazuji se, hlavní však je aby se nám dařilo jako týmu a nadále jsme vyhrávali.

O víkendu vás čeká Háj ve Slezsku, který loni hrál do poslední chvíle o postup a nyní zatím vede tabulku, co čekáte od tohoto utkání?

Osobně úplně nedokážu říct co čekat od Háje, mají tam dobré hráče, kteří si prošli vyššími soutěžemi a dlouhodobě se pohybují nahoře, takže čekám, že nás nebude čekat nic jednoduchého. Každopádně náš tým má taky svou kvalitu, a navíc hrajeme doma, kde určitě nechceme rozdávat body soupeřům. Věřím, že naše poslední výsledky a výkony přilákají i fanoušky a předvedeme všem skvělou podívanou.