Autor dvou branek z víkendového utkání Teplý: Doufám, že v sezóně přidám ještě spoustu branek.

Pro klubový web jsme si připravili rozhovor s Kubou Teplým, autorem dvou branek a strůjcem obratu ve víkendovém duelu s Hájem ve Slezsku. Kuba ve Vratimově působí již druhým rokem, poté co zde byla přesídlena soutěž z Frýdku-Místku a z jeho předešlých angažmá ho předchází pověst střelce. Úvod letošní sezóny ho, stejně jako celé mužstvo, zastihl ve výborné formě, kterou potvrdil v sobotním domácím zápase.


Třetí zapas, třetí výhra, start do soutěže se vám povedl na výbornou, jaká je nyní atmosféra v šatně?

Atmosféra v týmu je skvělá, chtěli jsme vstoupit do soutěže co nejlépe, a to se nám podařilo na výbornou, jen doufám, že v nastoleném tempu budeme pokračovat i nadále a bodu a dobrých výkonů bude jen přibývat.

Loni jsi již u nás působil, v létě se však dlouho nevědělo co bude dále, co tě přimělo zůstat i navzdory tomu, že se od nové sezóny hraje „pouze” krajský přebor?

Ve Vratimově jsem byl spokojený, hlavním faktorem bylo však férové jednání ze strany vedení, a pak také tým v kabině a jeho nadšení ze hry, které jsem měl možnost poznat v posledních zápasech loňské sezóny, ve kterých jsem po boku kluků nastupoval. Dále rozhodovalo určitě i to, že Vratimov je kousek od mého bydliště a mám tak dostatek času se věnovat své rodině a stíhat třeba i jiné aktivity.

Ve své kariéře si nastupoval v profesionálních soutěžích, MSFL a teď i v Krajském přeboru? Jaký je podle tebe hlavní rozdíl mezi těmito soutěžemi? Dá se vůbec srovnat MSFL s krajem?

Nemyslím si, že by byl nějaký extrémní rozdíl mezi MSFL a kraje, minimálně herně to zatím nepociťuji, ba naopak mi přijde, že kluci mají větší nadšení ze hry v Krajském přeboru. Od diváků na stadionu jsem dokonce během těch pár utkání v nové sezóně slyšel, že se jim na to lépe kouká, přeci jen v zápasech Krajského přeboru mi přijde, že se tolik nebrání a padá více branek. Samozřejmě diváci to možná tak vidí, protože se nám zatím daří a vyhráváme, tak doufám, že v tom budeme pokračovat, ať mají důvod na náš fotbal chodit nadále.

Loňský ročník pro tebe nebyl jednoduchý, často ses potýkal se zdravotními potíží, moc ti to tam nepadalo a během jara se ti narodila dcera, bylo toho zkrátka hodně, jak ses s tím vypořádal a jak se nyní cítíš?

Jak říkáš, chvílemi to bylo docela náročné, loňský ročník byl pro mě hodně emočně vypjatý, a jak často říkají fotbalisté, jednou jsi nahoře a jednou dole, takže doufám, že jsem si veškerá zranění vybral v minulé sezóně a teď mi bude zdraví sloužit ať jsem v pořádku a můžu být celému mužstvu prospěšný.

Vím, že vedení, trenéři, ale i kluci v šatně na tebe spoléhají hlavně co se týče střílení branek, za tři kola jsi stihl 2 góly a 3 asistence, jak vůbec pracuješ s takovým očekáváním? A máš nějakou metu kolik branek bys chtěl v sezóně nastřílet?

Myslím, že všichni v šatně bychom měli spoléhat hlavně na týmového ducha a ne na jednoho hráče, nicméně nebudu skrývat, že mě toto postavení netěší. Se svou rolí v týmu jsem ztotožněn, jsem útočník, mám spoustu zkušeností, takže je přirozené, že se ode mě očekávají góly, já doufám, že budu celému týmu nápomocen, ať už svými góly nebo pojetím hry a kluci ve mě najdou jistou oporu. Nějakou gólovou metu bych si letos asi neurčoval, krajský přebor hraji prvním rokem, takže zatím nedokážu odhadnout, jak to vůbec bude vypadat. Náš tým ale vypadá dobře, takže věřím, že těch gólů bude na konci sezóny co nejvíce.

V týdnu jsou před vámi dvě utkání, obě odehrajete venku, ve středu jedete do Pusté Polomi a v neděli k nováčkovi z Bolatic. Co si od těchto utkání slibuješ?

Od utkání si slibuji 6 bodů, protože to máme v šatně takhle nastavené, do každého utkání jdeme s tím, že jej chceme vyhrát. Přeci jen pozitivní myšlení je půl úspěchu.