FC Vratimov B – Sokol Hrabová B  2 : 2 ( 1 : 0 ) ,   5 : 3 na penalty

Branky: Tříska Aleš, Svěnčík ( penal. Duží, Adámek, Bandy, Macák, Svěnčík)

Sestava: Šipula – Raška, Duží, Gašman, Petruška – Tříska A., Bandy, Klejnot, Macák, Hudeček – Svěnčík

Náhr.: Veselý, Václavík, Baláž, Tylšar, Adámek, Janota

Komentář:

Vynikající a dramatické finale zakončilo naši ůvodní sezónu v Městské soutěži. Střetla se opravdu dvě nejsilnější družstva a před početnou diváckou kulisou se odvíjelo nervydrásající utkání na kterém měly zásluhu oba týmy.

Bohužel nám v nejdůležitějším zápase chyběly opory ( Kontra, Skoupý, Tříska Tomáš), proto jsem byl nucen půjčit si útočníka z áčka Marka Svěnčíka, který ochotně svolil, ikdyž měl v nohách těžký zápas ze soboty. I Ondra Klejnot pomohl, přestože dlouho velký fotbal nehrál.

Začali jsme jako už tradičně útočnou hrou, podporovanou důslednou obranou. Začali si i vytvářet šance, které ale zůstávaly nevyužity. Odměnou za poctivý výkon, byla úvodní branka ve 21. minutě, když Aleš Tříska prošel z pravé strany obranou a podařilo se mu prostřelit brankáře hostů. I nadále jsme byli nebezpečnější, zaměstnávali obranu Hrabové. Ti hrozili pouze střelami z dálky, nebo nepřesnými hlavičkami, které naše obrana výborně uhlídala.

Pak už nadešel druhý poločas a drama mohlo začít. Vstup se nám tentokrát vydařil. Po obrovské chybě soupeřovy obrany Marek Svěnčík vypíchl míč, obešel i brankáře a v 51. navýšil skóre na 2 : 0. Je třeba ocenit bojovou morálku obou mužstev. V teplém počasí rychle ubývaly síly. To se začalo dříve projevovat na nás. Musím zároveň ocenit snahu hostů, nabrali poslední síly a tlačili nás na naši polovinu. Naše obrana byla pod tlakem a místo abychom odkopli míč, chtěli jsme konstruktivně rozehrát, byla z toho ztráta, faul v šestnáctce a penalta, ze které hosté vykřesali v 67. minutě jiskřičku. I potom jsme mohli znovu odskočit po rychlých brejcích, ty ale zůstaly nevyužity a po zbytečném faulu před velkým vápnem po krásném trestném kopu jsme byli potrestáni vyrovnávací brankou v 85. minutě. Nádherný zápas vygradoval a o vítězi měly rozhodnout pokutové kopy.

První série – Michal Duží zkušeně, hostům Martin Šipula kop perfektně chytá 1  : 0

Druhá série – Ondra Adámek bez problémů, i hosté skórují                                 2 : 1

Třetí série – Robin Bandy se štěstím, brankář tečuje, míč padá do sítě, Hrabová snižuje  3 : 2

Čtvrtá série – Kuba Macák do stejného místa prostřeluje gólmana, taky soupeř je neomylný  4 : 3

Pátá série – Marek Svěnčík střelou k tyči rozhoduje….. VÍTĚZÍME !!!!!!!!  5 : 3

Na závěr chci poděkovat všem,celému kolektivu hráčů, panu Plachtovi  za jejich přístup po celý rok, vytkli si cíl a za tím si šli, těm kdo nám pomáhali, trenérům áčka, funkcionářům klubu, hospodáři panu Hudečkovi a taky fanouškům, kteří nás povzbuzovali jak doma, tak i na venkovních zápasech. Doufám a budu rád, když se setkáme i příští sezónu, třeba  i ve vyšší lize.