První domácí výhra na jaře přišla v derby s Řepištěmi

FC Vratimov – TJ Řepiště 4:1 (2:0)

Branky: 18., 59. a 73. Šindler, 35. Šeba – 46. Vojtěšek

ŽK: – 75. Leixner, 90. Dedek

Vratimov: Müller – Klejnot, Schmutz, Novotný, Kavan (46. Brezula) – Chlopek (81. Murín), Máša (65. Roháček), Duda, Wojatschke, Šeba (65. Maršál) – Šindler (81. Barták)

Řepiště: Remiáš – Dedek, Leixner, Mieszek, Dluhoš, Miškařík (68. Kiš), Šponer, Lorincz, Vojtěšek, Vraj (44. Jurásek), Cempírek

Komentář trenéra: Utkání se mi hodnotí těžce, a to i přesto, že jsme nakonec vyhráli rozdílem tří branek. Celý týden se připravujeme hlavně na to, abychom nic nepodcenili, ale bohužel v první půli to z naší strany nebylo vůbec dobré. Zejména naše ochota pracovat směrem dozadu a celková organizace hry. I proto se hrál fotbal nahoru, dolu, kdy měly oba týmy hromadu šanci. Naštěstí pro nás jsme se v prvním poločase prosadili jen my a soupeř své šance nevyužil.

V poločase jsme si myslím všichni vyjasnili, co bylo špatně, ale ani poločasový rozhovor nebyl dostatečným budíčkem. Téměř ihned po rozehrávce jsme udělal chybu, kterou tentokrát už Řepiště dokázaly potrestat. Následných deset minut šlo na našich hráčích vidět, že mají strach o výsledek a uchýlili se k bránění těsného vedení. Naštěstí máme tým, který minimálně na jaře zvládá tyto krizové situace dobře a i tentokrát jsme dokázali utkání definitivně rozhodnout.

Rozhodně to nebyl náš nejlepší výkon. Všichni moc dobře víme, že to k našemu ideálu bylo na míle daleko, ale i taková utkání k fotbalu patří a jsem šťastný, že jsme to nakonec zvládli poměrně v klidu. Zároveň si však musíme uvědomit, že takový výkon nemusí příště na body stačit. 

Odkaz na fotogalerii z utkání (📸 Viktorie Mrázová): FOTOGALERIE