📷 🎥 Znojmo nám na Velký pátek pořádně nadělilo

Oba týmy si v posledních zápasech drží vítěznou náladu a tak bylo jen otázkou, jak si tedy povedou ve vzájemném duelu. Jenže první půle fotbalovou krásu divákům zrovna nenabídla. My jsme prakticky domácího gólmana ani neohrozili, Znojemští byli jen o chlup aktivnější. Za zmínku z úvodní pětačtyřicetiminutovky tak prakticky stojí pouze dvě situace, bohužel obě byly na straně domácího celku.

Ve 36. minutě jsme chybovali na polovině hřiště v rozehrávce, k míči se dostal Okleštěk, který s ním příliš neotálel a z kruhu zkusil překvapit gólmana Sýkoru, který si trochu povyšel ze svého brankového území. Míč sice našeho gólmana přelétl, naštěstí se tak stalo následně i s naší brankou. O dvě minuty později zahrával Russmann z pravé strany rohový kop, centrovaný míč z jeho kopačky mířil na zadní tyč, kde dopadl na břevno. Víc toho oba celky fanouškům nenabídly.

„Odjížděli jsme tady s cílem uhrát nějaké body, jelikož jsme v posledních kolech měli dobrou formu. Museli jsme se ale obejít bez pár hráčů základní sestavy. Vstup do zápasu nám vyšel, nevypadalo to na nic, že by naše oslabení mělo být znát. Po nějakých deseti minutách jsme však ze hry vypadli a první poločas byl takový, že domácí byli mírně lepší. My se prakticky do žádného zakončení nedostali, ale to ani Znojmo,“ hodnotil průběh prvního poločasu vratimovský kouč Filip Racko.

Druhou polovinu zápasu jsme začali výraznou aktivitou a míč jsme domácím borcům skoro nepůjčili. Hra se ale stále odehrávala v dostatečné vzdálenosti od soupeřovy branky. Ve 49. minutě se dostal k míči Russmann, těsně před našim velkým vápnem jej poslal na nabíhajícího Oklešťka, brankář Sýkora si ale jeho střelu na bližší tyč pohlídal. Tento moment jakoby domácí celek probral. V 62. minutě Jihomoravané nakopli dlouhý míč na sbíhajícího Papeže, který připravil ideálně míč Oklešťkovi a kapitán Znojma otevřel skóre tohoto střetnutí – 1:0.

V těchto chvílích zápasu byli domácí jasně lepší. V 63. minutě nás zachránil od další inkasované branky gólman Sýkora, který zlikvidoval pokus Goncalvese. O dvě minuty později se na pravé straně hřiště uvolnil Kirschner, zpětnou přihrávkou našel zcela volného Oklešťka a ten povedenou ranou k pravé tyči upravoval na 2:0. Znojemský kapitán byl dnes při chuti. V 67. minutě dostal míč do otevřené obrany a své sólo zakončil přesnou střelou k tyči – 3:0. K hattricku tak domácímu forvardovi stačilo pouhých 5 minut!!

O tom, že jsme na jihu Moravy sehráli opravdu velmi nepovedenou partii, přesvědčila všechny 84. minuta, kdy po špatně zahrané malé domů dostal domácí Kirschner dárek jako z podnosu. Pro znojemského záložníka pak nebyl problém dopravit míč do prázdné branky – 4:0. Minutu před koncem střetnutí zahrával Štrombach z levé strany standardní situaci a vůbec nikým nekrytý, natož pak atakovaný, Prokeš, poslal hlavou míč do sítě – 5:0. V samém závěru nás ještě od větší ostudy zachránil Sýkora, který zneškodnil zakončení střídajícímu Piatovovi.

„V poločase jsme si řekli, že i když naše hra není ideální, tak musíme být trpěliví, že nějaká ta šance přijde. Bohužel začátek dobrý, domácí jsme na chvíli zatlačili. Jenže pak se Znojmo zvedlo a začalo nás mačkat. Byli agresivní, tlačili se do zakončení. Přišla pětiminutovka, kdy jsme třikrát inkasovali. Na klucích bylo vidět, že dali hlavy dolů. Tady se zápas zlomil. Na konci jsme ještě dostali další dvě branky. Bohužel, my buď vyhrajeme, nebo dostaneme pět nula,“ řekl po zápase Racko. „Pokud vyhrajeme teď dva tři zápasy, tak to bude dobré. Horší to bude, když se z toho nevyhrabeme. Já ale věřím, že my tu sílu i kvalitu máme. Teď máme doma v pátek Rosice, budeme ten výprask chtít napravit. Znojmo každopádně vyhrálo zaslouženě, my jsme tady nevystřelili ani na bránu,“ dodal hostující trenér.

Nyní nás čeká série tří domácích zápasů a všichni pevně věříme, že to bude s plným bodovým ziskem. Jako první k nám zavítají fotbalisté FC Slovanu Rosice. Pozor však na změnu hracího dne, utkání se bude totiž hrát už v pátek 22. dubna od 17.00 hodin.

1.SC ZNOJMO FK – FC VRATIMOV 5:0 (0:0)
Branky: 62., 65. a 67. Okleštěk, 84. Kirschner, 89. Prokeš. Rozhodčí: Mojžíš – Kolář, Malimánek. ŽK: Kirschner – Wojatschke, Moravec. Diváci: 240.
Znojmo: Przybysz – Krakovčík, Hnaníček, Glushach, Papež – Kirschner (84. Prokeš), Holman, Tkadlec, Goncalves (78. Piatov), Russmann (84. Kartišovs) – Okleštěk (73. Štrombach). Trenér: Alois Skácel.
Vratimov: Sýkora – Klejnot, Dziuba, Moravec (73. L. Kundrátek), Elbel – Duda, Skwarczek – Hladík (73. Chlopek), Varadi (58. Hruška), Wojatschke (65. Hajnoš) – Teplý. Trenér: Filip Racko.

VIDEOSESTŘIH Z UTKÁNÍ (web 1. SC Znojmo FK)