Zlepšený výkon po změně stran k bodu nevedl

V 8. kole MSFL (v devátém hraném) jsme zavítali na jih Moravy, do Rosic. Oproti soupeři, který se momentálně drží na vítězné vlně, nás naopak ta štěstěna opustila. I proto bylo o motivaci postaráno.

Utkání nakonec rozhodl jediný gól, o který se ve 35. minutě postaral domácí Selinger. Jeho brance předcházel centr Přerovského z pravé strany, po kterém následoval závar v naší šestnáctce a následné Selingerovo zakončení. My jsme na inkasovaný gól mohli zareagovat tím nejlepším možným způsobem, škoda, že se Klejnotovi, který v den utkání slavil své sedmadvacáté narozeniny, nepodařilo hlavou překonat domácího brankáře. A tak první polovina utkání skončila těsným vedením rosického celku.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který je dobře organizovaný a bojovný. Že budeme muset podstoupit spoustu soubojů. Dle mého jsme do zápasu vstoupili dobře, byli jsme lepší, drželi jsme míč, soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Jak říkám, nějakých dvacet minut to bylo dobré, i když ty šance nebyly ani na jedné straně, tak jsme měli více ze hry. Potom jsme ale udělali zbytečné chyby, po kterých jsme se trošku rozhodili. Do toho kluci cítili nějakou křivdu od rozhodčího, tak se nám to nějak rozhádalo a vyústilo to v to, že nám domácí po takovém závaru vstřelili gól. Přitom tam byli jen dva jejich hráči mězi pěti našimi, prostě se to tam odrazilo a oni to trefili k tyčce. Takový gól z ničeho. První půli jsme už dohráli v takové křeči,“ vyjádřil se k první pětačtyřicetiminutovce hostující trenér Filip Racko.

Druhá půle se odehrála vesměs na polovině domácího celku. V 52. minutě zkoušel gólmana Zádrapu překvapit technickou střelou Dziuba, míč však proletěl těsně kolem levé tyče. Na druhé straně to po Přerovského rohu zkoušel hlavou Krejčí, ani on nebyl úspěšný. Vůbec největší šanci na srovnání nepříznivého stavu jsme měli v 86. minutě. To Ožvolda poslal před branku soupeře dlouhý centr, Teplý byl v souboji úspěnější, míč se dostal ke zcela volnému Baďurovi, ale ten svou slibnou příležitost neproměnil. V závěru už domácí hru kouskovali střídáním a do ničeho vážnějšího už nás nepustili.

„Druhý poločas jsme začali po menší bouřce v kabině daleko lépe. Hru jsme zcela ovládli a domácí jsme snad nepustili na naší polovinu hřiště. Celou dobu jsme je mačkali. Z toho tlaku jsme si vytvořili nějaké šance, určitě tak jednu nebo dvě stoprocentní, které jsme žel neproměnili. Když nedáte gól, nemůžete myslet na nějaký ten zisk bodu. Prostě je to teď pořád dokola. Herně to není z naší strany úplně nejhorší, ale trápíme se v zakončení. Takhle vyhrávat nebudeme. Musíme ale být trpěliví, věřím, že to zlomíme a začne nám to tam padat. Musíme jít ale tomu štěstí naproti, abychom jej zlomili,“ přeje si Racko.

V přístím kole na nás čeká obrovská výzva. Našim soupeřem bude totiž vedoucí tým soutěže, béčko prvoligového Baníku Ostrava. Fanoušci ale pozor! Došlo totiž ke dvěma změnám. Jednak se utkání hraje již v pátek 24. září od 16.00 hodin, navíc došlo i ke změně pořadatelství, takže duel s béčkem Baníku odehrajeme v Ostravě na Bazalech. I tak věříme, že si najdete cestu na stadion soupeře a podpoříte hráče v boji o důležité body.

FC SLOVAN ROSICE – FC VRATIMOV 1:0 (1:0)
Branka: 34. Selinger. Rozhodčí: Zaoral – Tomanec, Drozdy. ŽK: Vítámvás – Chlopek, Dziuba, Igbinoba, Ožvolda. Diváci: 180.
Rosice: Zádrapa – Vítámvás (86. Šenk), Zezula, Krejčí (89. Drbal), Buchta – Koláčný (72. Šíp), Novák – Černý, Selinger, Pazourek (72. Praks) – Přerovský (86. Fila). Trenér: Petr Čejka.
Vratimov: Střalka – Varadi (58. Hajnoš), Demianenko (77. Baďura), Igbinoba, Hruška (82. Mikulenka) – Klejnot, Dziuba – Hladík, Ožvolda, Chlopek (58. Ptáček) – Teplý. Trenér: Filip Racko.

FOTOGRAFIE Z UTKÁNÍ