Zápas v Dolním Benešově rozhodl jediný gól

Zatímco v domácím prostředí nám to šlape, venku jsme už dvakrát po sobě vyšli naprázdno. Každopádně za výkon v prvním poločase hráči pochvalu určitě nedostanou. „Zápas jsme ztratili v první půli, kdy to byl z naší strany naprosto katastrofální výkon. V naší hře bylo strašně málo pohybu, dělali jsme přesně to, co jsme si řekli, že dělat nesmíme. Nakopávali jsme balóny, nedoplňovali jsme, roztahovali jsme hřiště, prostě ten poločas byl z naší strany úplně hrozný a nebyl tam nikdo, kdo by se přiblížil alespoň na padesát procent svých fotbalových možností,“ čertil se po zápase trenér Filip Racko. A to nám nepomohl ani fakt, že domácí celek nebyl co se týče sestavy v nejlepším rozpoložení. „Bojujeme s docela slušnou marodkou. Na hrot útoku jsme dokonce poslali stopera Kubíka,“ svěřil se po zápase trenér Dolního Benešova Marcel Melecký. „V prvním poločase jsme měli převahu, míč čestěji na svých kopačkách. Krom úvodu jsme se ale do šancí nedostávali. Soupeř neměl vůbec nic,“ řekl pro Opavský deník šéf dolnobenešovské lavičky.

Po změně stran se obraz hry přeci jen změnil. Vratimov přidal, ale kýžený gól tady vstřelit nedokázal. Naopak dvanáct minut před koncem jsme inkasovali po rohovém kopu Karčmáře a přesném zakončení Rubého. „Měli jsme trošku i štěstí. Dali jsme branku a pak jsme už to vedení udrželi. Jsem za to rád, máme totiž hodně důležité tři body,“ těšilo značně spokojeného domácího trenéra. To v naší kabině samozřejmě do zpěvu nebylo. „Tak ten druhý poločas už byl z naší strany lepší. Pohyb, prostě vše. Dostali jsme se i do několika šaní, jenže ty jsme bohužel neproměnili. A za to nás pak domácí potrestali, když nám vstřelili branku ze standardky. Vcelku si však myslím, že ta prohra je zasloužená, jelikož my jsme si to tu prohráli tím prvním poločasem. Kdybychom tu hráli tak, jako poločas druhý, určitě bychom nějaký ten gól dali. Nemůžeme ale hrát až od druhé půle, tohle dnes nestačilo. Doufám jen, že si tento přístup všichni uvědomíme, z toho se musíme ponaučit. Teď nás totiž čekají dva těžké domácí zápasy, je třeba si vše vyříkat a znovu se vrátit k poctivému přístupu,“ uzavřel hodnocení zápasu trenér Filip Racko.

V týdnu pak náš A tým čekají dva domácí duely. Už ve středu hostíme v předehrávce 17. kola MSFL tým SK Uničov. Utkání má výkop naplánován na 17 hodinu. Další zápas nás dále čeká v sobotu 11. září. To do Vratimova zamíří fotbalisté 1.SC Znojmo a hrát se bude v tradičním dopoledním čase, od 10.15 hodin.

FC DOLNÍ BENEŠOV – FC VRATIMOV 1:0 (0:0)
Branka: 78. Rubý. Rozhodčí: Kolář – Marek, Šimeček. ŽK: Wojatschke – Varadi. Diváci: 195.
D. Benešov: Baránek – Vrána (83. Wojatschke), Massaniec, Moravec, Rončka – Pecuch (89. Sobek), Wybraniec, Karčmář, Skroch – Rubý – Kubík (64. Latka, 89. Hrdlička). Trenér: Marcel Melecký.
Vratimov: Střalka – Varadi, Demianenko, Igbinoba, Hajnoš – Klejnot (69. Bzirský), Ožvolda – Hladík, Dziuba, Hruška – Baďura (63. L. Kundrátek). Trenér: Filip Racko.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ