Z Vršavy si vezeme důležité vítězství

Vstup do jarní části sezony se nám vydařil. Díky gólu Denise Dziuby ze 79. minuty porážíme podruhé v letošní sezoně MSFL rezervu ligového Zlína.

Domácí celek nastoupil posilněn sedmicí hráčů ze širšího ligového kádru. Úkol zlínských mladíků zněl totiž jasně, vybojovat z našeho vzájemného střetnutí všechny body. A to se domácím nakonec nepodařilo, ba co víc, vratimovská parta ševcům dokonce ty body uzmula.

„Vyhráli jsme, ale určitě jsme byli spíše šťastnějším mužstvem,“ přiznal po utkání vratimovský trenér Filip Racko. „Zlín, který posílil hráči z A týmu, šel jednoznačně za vítězstvím. Domácí byli fotbalovější, my jsme se po většinu času spíše bránili. Snažili jsme se ale být nebezpeční směrem dopředu, což nám v úvodu moc nešlo,“ mrzelo hostujícího trenéra. „Zbytečně jsme nakopávali balóny, o které jsme pak lehce přicházeli. Až po té dvacáté minutě jsme začali hrát více po zemi a dokázali jsme se dostat i na dostřel jejich branky. V první půli nás navíc podržel dvakrát brankář Střalka,“ řekl Racko.

Rozhodující moment střetnutí přišel v 79. minutě, kdy se k míči dostal Denis Dziuba a přesnou ranou nedal brankáři Šiškovi šanci – 0:1. „Druhý poločas byl hrou na jednu branku. Nám se pak povedlo z jedné akce vstřelit gól, ale jak jsem už řekl, vyhráli jsme tu se štěstím. Výhry si však nesmírně vážíme. Jsem rádi, že se to štěstíčko konečně překlopilo na naší stranu. Teď ty získané body budeme chtít potvrdit doma. Podle mě ale půjde tentokráte o zcela jiné střetnutí. Věřím, že budeme více na míči a že se budeme snažit prosadit fotbalovostí. Tímto bych chtěl na utkání pozvat všechny fanoušky, jejich pomoc budeme potřebovat. Vždyť toto vítězství je asi tou nejlepší pozvánkou pro ně,“ dodal Filip Racko.

„Výsledek sice vůbec neodpovídá průběhu zápasu, bohužel je to realita. Klukům mohu opět vyčítat pouze menší důraz v obou šestnáctkách, jinak pracovali v poli velmi dobře a v podstatě mi vůbec nedali příležitost ke střídání. Až v závěru. Po celou dobu se však snažili vstřelit gól a herní převahu vyjádřit také výsledkově. To se ovšem nepovedlo, proto jsme všichni velmi zklamaní,“ přiznal po utkání domácí trenér Luděk Marcaník. „Předvedeným výkonem jsme navázali na předchozí zápas na Vrchovině. Díky většímu zapojení mladších hráčů ze širšího kádru áčka šla naše herní kvalita ještě nahoru, bohužel jsme poctivou práci při dobývání obranného valu soupeře nezúročili. Často nám chyběl i kousek štěstíčka, protože jinak jsme si cestu k hostující bráně najít dokázali a do střeleckých pozic jsme se dostávali. Ovšem gól bychom asi nedali, ani kdybychom hráli do rána,“ dodal Marcaník.

Nyní nás čekají dvě utkání na domácím hřišti. V sobotu 19. března nastoupíme nejprve proti fotbalistům SFK Nové Město na Moravě, o týden později, tedy v sobotu 26. března, se u nás představí tým z Hlučína. Obě utkání začnou v tradičním dopoledním čase od 10.15 hodin a hráči věří, že je přijde povzbudit co nejvíce vratimovských fanoušků.

FK FASTAV ZLÍN B – FC VRATIMOV 0:1 (0:0)
Branka: 79. Dziuba. Rozhodčí: Kolář – Mojžíš, Julínek. ŽK: Nečas – Nemšovský, Dziuba. Diváci: 112.
Zlín B: Šiška – Pafka (82. V. Mlýnek), Němeček, Jura (83. M. Mlýnek), Slovák – Hrdlička, Chwaszcz, Hellebrand, Kolář, Nečas – Bobčík. Trenér: Luděk Marcaník.
Vratimov: Střalka – Klejnot, Igbinoba, Moravec, Elbel – Nemšovský (68. Duda), Dziuba (86. Mikulenka) – Hladík, Skwarczek, L. Kundrátek (80. Hajnoš) – Varadi (80. Chlopek). Trenér: Filip Racko.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ (foto Jan Zahnaš)