Béčko vynulovalo tým Dobré

Po dvou porážkách v řadě chtěli hráči vratimovského B týmu zase uspět. „Byli jsme si vědomi, že po těch dvou nepovedených zápasech musíme již zabrat,“ řekl trenér mužstva Radim Pešek. Ten pro utkání v Dobré mohl počítat již s Patrikem Chlopkem, který se k týmu připojil v týdnu z divizního Havířova.

A béčku se utkání v Dobré vydařilo. Domácím vstřelili tři góly, trefila se také i nová posila. „Musím dnes všechny kluky pochválit za to, jak k zápasu přistoupili,“ začal s hodnocením střetnutí Pešek. „Konečně jsme na hřišti vystupovali jako tým a bojovali jeden za druhého. Zápas se hrál na velmi špatném a nerovném hřišti, jakákoliv kombinace byla téměř nemožná, bylo to spíše o osobních soubojích, které se nám dařilo vyhrávat. A to byl v podstatě základ našeho úspěchu,“ viděl hlavní příčiny úspěchu vratimovský stratég.

Béčko zvítězilo v Dobré nakonec 3:0, když se do černého postupně trefili Stuchlík, Chlopek a střídající V. Osvěčík. „Zápas mohl skončit klidně i daleko větším rozdílem. Pro naše sebevědomí je ale důležité, že se nám povedlo zvítězit. Věřím, že tenhle výkon nám pomůže odrazit se k lepším a vyrovnanějším výkonům. Když budeme takhle bojovat a makat, tak každý soupeř bude mít s námi problémy. Hned po zápase jsem ale klukům říkal, že nesmíme tohle vítězství přeceňovat a musíme dál poctivě a pokorně pracovat, a to jak na tréninku, tak i v dalších zápasech,“ uzavřel Pešek.

Získané body budeme chtít potvrdit hned v následujícím střetnutí, kdy se představíme opět domácím fanouškům. Duel s Dolní Lutyní se odehraje v sobotu 11. září od 16.00 hodin.

TJ SOKOL DOBRÁ – FC VRATIMOV B 0:3 (0:1)
Branky: 31. Stuchlík, 68. Chlopek, 69. V. Osvěčík. Rozhodčí: Banot – Ganaj, Krokosz. ŽK: Hanke, K. Zícha – V. Osvěčík, Hammer. Diváci: 88.
Dobrá: Hanke – Račev (78. J. Zícha), K. Zícha, F. Georgiovský (73. Pohludka), Platoš, O. Gryžboň (73. Sekanina), Filipčík, O. Georgiovský, Figura, Otipka (33. Palarčík), P. Gryžboň. Trenér: Tomáš Zářický.
Vratimov B: J. Štromp – Mokroš, Michalčák, Slota, Piskoř – Hammer (73. Mikšovič), Stibor (57. V. Osvěčík), Stuchlík, Chlopek – Trmal, Avetisjan (69. Brezula). Trenér: Radim Pešek.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ