Výhru zařídil Marek Svěnčík

FC Vratimov – SK Brušperk 2:0 (1:0)

Branky: 45´+ 72´- Svěnčík

Sestava:

Kubala – Stuchlík, Valenčin, Škorik, Kašuba – Klejnot, Pěšek R. (14´Tříska T.- 81´Hudeček), Pařenica, Pohludka – Svěnčík, Osvěčík (90´Pešek D.)

V chladném sobotním odpoledni si našlo cestu na Vratimovský stadion jen osmdesát fanoušků, kteří čekali, jak si domácí poradí s mužstvem Brušperku, které ve středeční dohrávce obralo o body ambiciózní tým ze Starého Města. Hosté dorazili do Vratimova vinou zranění či vykartování některých klíčových hráčů ve značně okleštěné sestavě, což se zřejmě na jejich výkonu podepsalo. Vratimovští, kteří v minulém kole ztratili dobře rozehrané utkání v Albrechticích, když totálně selhali ve druhém poločase, chtěli odčinit zpackaný zápas a od úvodu se do svého soupeře zakousli. Dobře kombinovali a dostávali se po rychlých přímočarých akcích na dostřel Brušperské branky. Jenže už ve 14 minutě musel kvůli zranění ze hřiště kapitán domácích Radim Pešek a trenér Hořínek tak musel hned v úvodu přeskupit své řady. Na hře domácích ale toto vynucené střídání nebylo znát. Nadále pokračovali v ofenzivním pojetí a vytvářeli si střelecké příležitosti, které ovšem pozorná obrana hostů dokázala vyřešit. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, předvedli ve 45 minutě domácí rychlý kontr po levé straně. Vojta Osvěčík se skvěle uvolnil a nezištnou přihrávkou „pod sebe“ našel ve vápně nikým nehlídaného Marka Svěnčíka, který se nemýlil a gólem do šatny poslal domácí do poločasového vedení. Druhá půlka utkání se nesla ve znamení velké nervozity. Hosté z Brušperku ve druhém poločase sice hru vyrovnali a byli o poznání nebezpečnější než v první půli, ale když už se dostali k příležitosti ohrozit domácí branku, selhali v koncovce, nebo na bezchybném Kubalovi. Hráči Brušperku v tomto utkání působili hodně nervózně a na jakýkoliv verdikt rozhodčího reagovali značně podrážděně. Nejvíce emocí u hostů vzbudila situace z 62 minuty, kdy se po zákroku domácího Škorika, jež obral skluzem o míč ve vápně Brušperského útočníka, dožadovali pokutového kopu, ale píšťalka sudího zůstala němá. Na druhé straně se po zákroku na Svěnčíka dožadovali penalty i fanoušci domácího týmu, ovšem rozhodčí zůstal neoblomný. Hosté se i díky svým zkušeným hráčům snažili alespoň vyrovnat a měli i optickou převahu, jenže všechny jejich plány na bodový výsledek utnuli Vratimovští v 72 minutě, kdy se do otevřené obrany vřítil na pravém křídle mladíček Tomáš Tříska a krásným pasem našel hlavu domácího snipera Marka Svěčíka, který přesně umístěnou hlavičkou nedal gólmanovi šanci a zvýšil stav na – pro Vratimov uklidňující – rozdíl dvou branek. Na hostech bylo sympatické, že se i nadále snažili s utkáním něco udělat, ale díky bídné koncovce se jim to nepodařilo a Vratimovští se tak mohli radovat ze zisku tří bodů nad silným soupeřem.

Hodnocení trenéra Jiřího Hořínka:

„Jsme rádi za tři body, protože Brušperk má dobrý mančaft. Hlavně jsme ale chtěli odčinit ten zkrat z Albrechtic a to se nám povedlo. Asi to dnes nebyl nějaký extra fotbal, ale kluci splnili vše, co jsme po nich chtěli. Udělali jsme minimum chyb v obraně a šli za vítězstvím…“